1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Artık sizi WhatsApp ‘de herkes gruba ekleyemeyecek!

WhatsApp grupları için uzun zamandır beklenen grup gizliliği ve kara liste seçenekleri şimdi en yeni beta sürümünde sunuluyor. Başlangıçta WABetaInfo tarafından farkedilmiş olan bu özellik, artık 2.19.298 Android beta sürümünde veya iOS 2.19.110.20 beta sürümünde ortaya çıkmakta ve sizi grup sohbetlerine ekleyebilen ve ekleyemeyen kontrolleri de beraberinde getirmektedir.

Android

Bu oldukça büyük özelliğin yanı sıra, sizi grup sohbetlerine eklemekten belirli kişileri kara listeye alma yeteneğine de sahip olacaksınız. Daha önce katılmak istemediğiniz bir grup sohbetine daha önce eklenmişseniz, yeni WhatsApp grubu gizlilik ayarları bir süre sonra en iyi güncelleme olabilir. Umarım, bu hamle sizi grup sohbetlerinden ayrı ayrı ayırma zahmetli görevinden kurtarmanıza yardımcı olur, ancak sizin izniniz olmadan geri yerleştirilemez. Ayrıca, bir grup sohbetine katılmadan önce özel bir davetiyeye ihtiyaç duyacağınız için, yabancılar ve kişi listenizde bulunmayanlar tarafından kimlik avının engellenmesine de yardımcı olabilir.

Yeni geliştirilmiş gizlilik kontrollerine erişmek için WhatsApp mesajlaşma ayarları> Hesap> Gruplar bölümüne gidin ve yepyeni seçeneklerle karşılaşacaksınız. Davetiyeleri “Herkes”, “Kişiler” veya “Kişiler Hariç Kişilerim” den sınırlayabilirsiniz. Bu son seçenek, esas olarak adres defterinizdeki belirli kişileri kara listeye almanın bir yoludur.

WhatsApp, bu yılın başlarında Hindistan’da eskiden “grup mahremiyeti” olarak bilinen özelliği test etmeye başlamıştı, ancak daha geniş bir kullanım süresi gecikmişti. Popüler mesajlaşma uygulamasının tüm beta testlerinde olduğu gibi, grup gizlilik seçeneklerinin WhatsApp sürümüne tam olarak ne zaman varacağı belli değil.


Avatar
Kerem Alp

Bir cevap yazın


*