1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adobe, Illustrator ‘ın tam sürümü iPad’e getiriyor!

Adobe‘nin tam özellikli uygulamaları iPad’e getirme planı Photoshop ile sınırlı olmayabilir. Bloomberg, Adobe’nin, 2 Kasım’da MAX konferansında Illustrator ’ın iPad sürümünü tanıtacağını iddia ediyor.

iPad için Photoshop yanında Illustrator de yolda!

Adobe geçmişte Photoshop’un tam sürümünü iPad’e sunacağını bildirmişti. Adobe‘un Photoshop’un tam sürümünü iPad’e ne zaman sunacağını kesinleşmemişken yanında Illustrator‘ın da gelebileceği iddiası ortaya atıldı.

Şimdi ise Adobe, Illustrator‘ın tam sürümünü iPad için sunmaya hazırlanıyor. Adobe, Illustrator ‘ı iPad için tam sürümünü 2020 yılına kadar hazırlayamazdı, ancak Fresco gibi daha dar odaklı uygulamalar yeterli olmazsa, reklam öğelerine başka bir önemli araç verirdi. Adobe’den bir sözcü, Bloomberg’e şirketin “şu anda paylaşacak yeni bir şeyi olmadığını” söyleyerek iddiayı onaylayamadı veya reddedemedi.

Photoshop’ta olduğu gibi, hem Adobe hem de Apple, Illustrator’ı iPad’e getirmede karşılıklı çıkarlara sahip. Adobe için, Creative Cloud aboneliklerini teşvik etmenin başka bir yolu budur. Tabletinizdeki bir projeyi, bilgisayarınızdakine benzer bir uygulamayı kullanarak bitirebileceğinizi biliyorsanız, kaydolma olasılığınız daha yüksek olabilir.

Bu arada Apple, iPad’i (özellikle iPad Pro’yu) zorlu görevleri yerine getirebilecek bir dizüstü bilgisayar yerine koymaya çalışıyor. Bir iPad yerli Illustrator uygulamasının önemli ödünleri olsa bile, Apple, daha önce mobil tabletlerin ağır iş yaratıcı işleriyle başa çıkamayacağına ikna olmuş olan müşterilerin içinde kalarak yarar sağlayabilir.

Sizce Adobe, 2 Kasımda Illustrator‘ı tanıtır mı?

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*