Giyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji

Apple Watch Series 6; ‘Sağlığın geleceği bileğinizde’ diyerek açıklandı

Apple’ın popüler akıllı saati, yeni ve önemli bir sağlık sensörünün yanı sıra gadget’ın çocuklarla kullanımını kolaylaştırmaya odaklanan özelliklere sahip Apple Watch Series 6 adlı bir güncelleme alıyor.

Watch için yeni sensörün kan oksijen seviyenizi 15 saniyede ölçebileceğini söylendi.

Tanıtım videolarından birinde “Sağlığın geleceği bileğinizde” dedi.

Apple ayrıca cihaz için sağlık ve aile odaklı yeni hizmetlerini de duyurdu. Şirket, aylık 9,99 $ karşılığında çeşitli haftalık egzersiz rutinleri sunan Fitness Plus adlı yeni bir hizmet sundu. Reticle Research’te analist olan Ross Rubin, bunu “Peloton denkleminin değer kısmını herhangi bir yere getirmeye” benzetti.

Buna ek olarak Watch, ebeveynlerin çocuklarının konumunu takip etmelerine ve iMessage kullanarak kiminle konuştuklarını kontrol etmelerine yardımcı olmak için çocuklarının saatini ayarlamalarına olanak tanıyan Aile Kurulumu adlı bir özelliğe sahip olacak. Özellik, Apple Watch‘un hücresel bir sürümünü gerektirir, ancak bir çocuğun iPhone sahibi olmasını gerektirmez.

Şirket tipik olarak Eylül etkinliğinde yeni bir iPhone duyurur, ancak bu sefer bu tanıtımı Ekim ayına getirmesi bekleniyor. Yeni cihazın süper hızlı 5G kablosuz teknolojisini destekleyen ilk iPhone olması bekleniyor. Ancak Apple’ın, büyük talep olması beklenenlere ayak uydurmak için yeterince telefon üretmesini sağlamak için mücadele ettiği bildirildi.

Apple Watch Series 6; ‘Sağlığın geleceği bileğinizde’

Watch’a 16 Eylül’de WatchOS 7′ nin piyasaya sürülmesi eşlik edecek. Apple’ın cihaz için en son yazılımı yaz aylarında duyuruldu ve bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Bu yazılımdaki en büyük değişiklikler, saat yüzleri için yeni yetenekler ve yaptığınız saat yüzlerini paylaşmanın daha kolay yollarını içerir.

Watch’un 2015’teki ilk çıkışından bu yana, Apple, örneğin bir kalp monitörü ekleyerek sağlık izleme özelliklerini genişletti. Ayrıca, yüzme için cihazı su geçirmez hale getirdi ve yogadan koşmaya kadar çeşitli aktiviteleri izleme yeteneği ekledi. Düşme algılama gibi aile dostu özellikler de eklendi.

Apple Watch Series 6, şirketin Salı günü duyurduğu tek giyilebilir cihaz değildi. Apple ayrıca 279 $ karşılığında daha düşük maliyetli bir Watch SE’yi duyurdu ve 2017’nin Apple Watch Series 3’ün fiyatını 199 $ ‘a düşürdü.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı