Yeni iPhone, iPad ve Watch modellerini tanıtılacağı gün açıklandı!

Teknoloji devi Apple, yeni aygıtlarının tanıtılacağı tarihi açıkladı.

 

Resmi yapılan açıklamaya göre Apple, yeni modellerini 12 Eylül tarihinde “Gather Round” etkinliğinde tanıtacak. Apple Park‘da yapılacak bizim de sizlere facebook üzerinden canlı yayın yapıp aktarıcağımız “Gather Round” etkinliğinde üç yeni iPhone modelini, 2 yeni iPad Pro modelini, yeni Watch modelini ve yeni kablosuz şarj istasyonu olan AirPower‘i tanıtacak.

Üç yeni iPhone Modeli

Bildiğimiz Üzere 3 yeni iPhone modeli tanıtılacak. Bunlar 6.1 inç giriş seviyesi iPhone 9, güncellenen 5.8 inç iPhone X ve 5.8 inç ve 6.5 inç iPhone’lar OLED ekran ile ve daha hızlı A12 işlemci ve geliştirilmiş çift kamera ile geliyor. 6.1 inç olan modeli OLED ekran yerine LCD ekranı olacağı ve 3D Touch özelliği ile gelmeyeceği de öne sürülen iddialar arasında.

14 Eylül tarihinde ise ön siparişe açılacak telefonlar, 21 Eylül tarihinde ise dağıtıma çıkacak deniyor. Modellerin Türkiye’de satışı ise ekim ayında olacak gibi görünüyor.

Yeni Apple Watch 

 

Yeni akıllı saat olacak olan Apple Watch Series 4‘ün de tanıtılması bekleniyor. Yeni saatlerin büyüklüğü arttırılmadan ekran genişliğinin arttırılacak ve kalp atış hızını ölçme özelliği geliştirilecek.

Yeni iPad 

iPad Pro‘nun güncelleneceği ile ilgili söylentiler, yeni tabletin 10 inç yerine 11 inçlik modelle geleceği iddialarını ortaya çıkarttı. Yeni iPad Pro ve 12.9 inçlik iPad Pro’nun tasarım olarak daha ince çerçevelere sahip olduğu ve çentiğinin olmadığı açıklandı.

AirPower

Apple’ın, uzun zamandır beklenen kablosuz şarj cihazı AirPower’ı bu etkinlikte satışa çıkarması bekleniyor.

 

12 Eylül’de yapılacak olan “Gather Round” etkinliğinde Facebook hesabımız üzerinden biz de canlı yayın yapacağız. Takipte kalın.

Kerem Alp Yalçın

Bir cevap yazın


*