AndroidGüncel TeknolojiMobil

Xiaomi Mi 11 Beklenen Özellikler

Bildiğimiz telefon markalarından biri olan ve insanlar tarafından oldukça tercih edilen Xiaomi, Mi 11 modeli ile aramıza karışacak. Xiaomi Mi 11 tanışmamıza aslında epey uzun bir zaman olsa da cihazın özellikleri ile ilgili sızıntılar gelmeye başlamış durumda. Bu model ile tanışmamıza hemen hemen 1 yıl var. Sektöre yakın olan isimler ve Pazar payını yavaş yavaş zorlamaya başlayan Çinli şirketin Mi 11 modelinde bizlere ne sunacağına dair bazı tahminler bulunuyor:

Xiaomi Mi 11 ile geleceği düşünülen özelliklerden birincisi, ekrana gömülü kamera teknolojisinin olduğu söyleniyor. Android taraflarını günümüzde en çok rekabet ettiği konulardan biri bildiğimiz üzere ekran-gövde oranını arttırmak. Üreticileri güçlendirecek olan ön kameranın ekranın altına gizlenmesi olacak gibi görünüyor. Bu yeni modelin ne kadar büyük bir ekrana sahip olacağını henüz bilmesek bile Full HD 144 Hz bir OLED ekran, olası ekran seçeneği olarak görülüyor. Bunun sıra dışı bir deneyim olacağını düşünüyoruz çünkü bilindiği gibi oyuncu telefonları hariç 144 Hz lik bir ekran şimdiye dek hiç görmedik. Bu sıra dışılığı heyecan ile beklerken Xiaomi markaısnın kamera konusunda benimsemiş olduğu ilkeyi bilmeyen de yoktur. Xiaomi bu konuda “ne kadar yüksek çözünürlük o kadar iyi fotoğraf” diye düşünüyor. Bu felsefeyi benimseyen Çinli marka Xiaomiden beklenti yeni modelin 150 MP lik bir ana kameraya sahip olması.

Diğer bir beklenti ise 100x zoom desteğini bizlere sunması diyebiliriz. Donanım konusunda ise Xiaomi markasının diğer telefon markalarından geri kalması beklenmiyor. 16 GB a kadar yükselen bir RAM ve 3.11 GHz hıza sahip olması bekleniyor. Beklentiler oldukça yüksek olunca dolayısıyla iddialı bir model ortay koyulacak gibi görülüyor. Xiaomi nin en çok eleştirildiği konulardan biri fiyatı olmuştu ve bununla birlikte Mi 10, modelinin nasıl bir fiyat biçeceği ve bizlere sunacağını tahmin etmek henüz zor. Bu konuda tek bildiğimiz Xiaomi Mi 11 in “Premium” bir akıllı telefon olarak bizlere sunulacağı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı