Güncel Teknoloji

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi

PlayStation 5 Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu. Sony’nin merakla beklenen konsolu, tahmin edilenden daha uygun bir fiyatla geliyor.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı. Firmanın sosyal medya hesaplarında duyurulan fiyat ve çıkış tarihi beraberinde birçok tartışmayı da birlikte getirdi.

Resmi tanıtımı geçen haziran ayında yapılan PlayStation 5’in Türkiye’ye ne zaman geleceği ve kaç liraya satılacağı resmi olarak belli oldu. Sony’nin merakla beklenen oyun konsolu, Türkiye’ye özel fiyat ayarlaması sayesinde tahmin edilenden daha uygun bir fiyata satılacak.

PlayStation Türkiye resmi Twitter hesabında yapılan paylaşıma görePlayStation 5 diskli versiyonu 8,299 TL olacak. Konsol, tüm teknoloji marketlerinde ve web mağazalarında satışa sunulacak. Söz konusu paylaşımda dikkat çeken en önemli unsurlardan biri, duyurulan fiyatın “tavsiye edilen perakende satış fiyatı” olduğunun belirtilmesiydi. Yani, oyun konsolu çıktıktan sonra firmalar o günkü kur üzerinden rakamlarda artışa gidebilir veya kendine göre düzenleyebilir.

Sony’nin yeni konsoluna gelecek Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7, Project Athia, Kena: Bridge of Spirits, Oddworld: Soulstorm, Hitman 3, Resident Evil 8: Village ve Hogwarts Legacy oyunlarının fiyatlarının da benzer bir şekilde ülkemize özel fiyatlarla geleceği tahmin ediliyor. Ancak şu an için oyunların fiyatlandırması adına bir bilgi paylaşılmadı.

PlayStation 5 Dijital Sürümü İçin Fiyat ve Çıkış Tarihi Açıklanmadı

PlayStation Türkiye’nin Twitter’dan yaptığı paylaşımda dijital sürümle ilgili herhangi bir bilgi yer almaması da kısa süre içerisinde kullanıcıların dikkatini çekti. Fiyat olarak daha uyguna satılacağı bilinen dijital sürüm için duyuruda herhangi bir ibare yer alamaması, Türkiye’de bu sürümün satılmayacağı ihtimallerini doğurdu.

PlayStation 5, 8 bin 299 liralık fiyat etiketiyle 19 Kasım 2020’de Türkiye’de çıkmış olacak. Konsolun rakibi olan Xbox Series X’in Türkiye fiyatı 9,299 TL iken Xbox Series S’in fiyatı da 5,399 TL olarak açıklandığını duyuralım. Yani Microsoft’un üst versiyonlu oyun konsoluna göre Playstation’u tam bin lira daha ucuza almanız mümkün olacak.

Açıklanan resmi fiyatı sizler nasıl buldunuz? Sizce günümüz şartlarında Sony firması yapabileceği en uygun fiyatı mı açıklamış? Sizce Xbox da fiyatlarda yeniden güncellemeye gidebilir mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı