Kategoriler
Android Mobil

Oneplus 7 görüntüleri sızdı!

Fiyat ve performans markalarından Oneplus, Galaxy S10, Iphone xs gibi telefonlara yüksek meblağlar vermek istemeyen müşteriler için en fazla tercih edilen markalardan biri olmuştur. Çinli şirket Mobil dünya kongresinde görüldü fakat bu yıl çıkacak olan amiral gemisi Oneplus 7 ile ilgili hiçbir şey paylaşmadı. Fakat çıkan son sızıntı telefonun tasarımı ile ilgili ortaya çok şey koyuyor.

Sızıntıda sadece resim değil, telefonun nasıl olacağı ile ilgili 360 derece bir video ile karşılaştık. Video da ön tarafta açılabilen bir ön kamera olduğunu görüyoruz. Hatırlarsanız daha önce de sızdırılan bir resimde ön tarafta herhangi bir çentik görünmüyordu. Bu yüzden firmanın Oppo Find X tarzı üst çerçevenin bütünüyle motorlu sistem olduğu bir kamera sistemi ile geleceği düşünülmüştü. Ama son sızan görüntülerde daha çok Vivo Nex S tarzı sadece ön kameranın bulunduğu küçük bir motorlu sistem ile geleceği görünüyor.

Çentiği çıkaran Oneplus yüzde 95’lik bir ekran/gövde uyumu yakalamış. Bu sayede ekranı daha verimli kullanarak 6,5 inçlik bir ekrana sahip olmuş. Ahizenin de üst tarafta mevcut olduğunu belirtmekte yarar var.

Render görüntülerinde 3.5 mm kulaklık girişinin bulunmadığını da görüyoruz. Şirket 6T modelinde çıkardığı girişi Oneplus 7 modeline de koymamış. Kaliteli bir kulaklık kullananlar veya kulaklığını değiştirmek istemeyenler için kötü bir haber gibi duruyor.

Arka tarafı inceleyecek olursak, tasarım olarak 6T modeline sadık kalınmış. 3 kamera konumlandıran telefonda arka tarafında herhangi bir parmak izi de görünmüyor. 6T modelinde kullandığı ekrandan parmak izi okuyucu bu telefonda da devam edeceğe benzer. Henüz kesin olmasa da mikro çekimler için bir lazer odaklama sistemi ile geleceği de söyleniyor.

Peki ne zaman tanıtılacak?

Bu yılın güncel işlemcisi Qualcomm Snapdragon 855 ile gelecek olan telefonun, bir de 5G versiyonu tanıtılacak. Sızıntılara göre 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçenekleri ile gelecek. 4150 mAh bataryaya sahip olup kablosuz şarj destekleyemeyeceğini önceki sızıntılarda duymuştuk.  Bu yılın ilk yarısında tanıtılacağı söylenen telefonun 600 dolar civarı bir fiyatla görebiliriz. Önümüzdeki aylarda tanıtıldıktan sonra bu sızıntıların ne kadarının doğru olduğunu her beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir