Güncel TeknolojiSinemaSosyal MedyaTelevizyon

Netflix RTÜK denetimi ile karşı karşıya

Netflix RTÜK denetimi ile karşı karşıya. Dünyaca ünlü dijital yayın platformu Netflix, ülkemizde de her geçen gün hızla artarak kullanımını yaygınlaştırıyor. Merakla takip edilen serileriyle dikkat çeken Netflix, son günlerde ülkemizde RTÜK engeliyle karşı karşıya. Dijital yayın platformları Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun denetimi altına girdi. Artık dijital yayın platformları yayın hayatlarına ülkemizde devam edebilmek için RTÜK lisansı satın almalı ve abonelik kazançlarının binde beşini RTÜK’e vermeliler.

Netflix RTÜK denetimi

Netflix RTÜK denetimi

Şayet dijital yayın platformları RTÜK’ün denetimi altına girmeyi kabul ederlerse kurum platformların yayın içeriklerine değin karışabilme hakkına sahip olacaktır. Bu gelişme neticesinde özgür yayın platformlarına giderek hayranlığı artan izleyiciler mutsuz olabilir. Merakla beklenen bu süreçte Netflix’ten konuya dair ilk açıklama geldi. Netflix sözcüsü: “İnternet yayınlarına yönelik getirilen düzenlemeyi yakından takip ediyoruz. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Bu nedenle Türk yetenekleriyle birlikte film ve dizi sektörüne yatırım yapmaya, üyelerimizin bu içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlamaya devam etmek istiyoruz.”

Blu TV ve Puhu TV gibi diğer ünlü yayın platformları da RTÜK’ün kıskacına takılırken YouTube şimdilik bu denetime tabi tutulmadı. Bakalım RTÜK kararının sonuçları neler olacak? Dijital yayın platformları ile alakalı yeni gelişmeler ve teknolojiye dair pek çok güncel haber için bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı