Güncel Teknoloji

iPhone 12 Pro Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı!

iPhone 12 Pro modelinin Türkiye fiyatı internet sitesinde ortaya çıktı. 23.600 TL fiyatıyla Vatan Bilgisayar’da ön siparişe açıldı.

Apple, salı günü düzenlediği lansmanda iPhone 12akıllı telefon ailesini tanıttı. Bu telefonlar arasında 6,1 inç boyuta sahip iPhone 12 Pro, 999 dolar fiyat etiketiyle duyuruldu. Şu anda ülkemizde kaç TL’den satışa sunulacağı bilinmeyen telefon, Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazalarından Vatan Bilgisayar’da kısa süreli de olsa ön siparişe açıldı. iPhone 12 Pro’nun ön siparişe açılması son derece normal bir durum olsa da buradaki asıl nokta telefonun fiyatı oldu. 

iPhone 12 Pro kaç TL olacak?

Vatan Bilgisayar yaptığı PR taktiği ile hem reklamını yaptı, hem de çaldırdığı kullanıcı bilgilerini unutturdu. Vatan Bilgisayar Apple’ın yeni telefonu iPhone 12 Pro fiyatını 23.600 TL gibi abartı bir fiyat ile ön satışa çıkardı. Sosyal medya bu paylaşımı konuşmaya başladı ve hem Vatan Bilgisayar’ın reklamı yapıldı hem de çaldırdıkları kullanıcıların bilgileri skandalı unutuldu.Vatan Bilgisayar kısa süreli ön siparişe çıkardığı iPhone 12 Pro’yu abartılı bir fiyatla duyurdu. Ürün kısa süre içerisinde tükendiği duyuruldu.

Vatan Bilgisayar PR çalışması yaptı

Vatan Bilgisayar’da 23.600 TL fiyat etiketiyle ön siparişe açılan ve çok kısa sürede tükenen akıllı telefon için Ekşi Sözlük’te entry açıldı. iPhone 12 Pro 128 GB modeli için listelenen bu fiyatın ve çok kısa sürede tükenmiş olmasının Vatan Bilgisayar’ın yaptığı bir reklam çalışması olduğu düşünülüyor. Muhtemelen az sayıda telefonu stoklara ekleyen şirket, fahiş fiyatıyla dikkat çeken telefonun sayfasına çok sayıda kullanıcıyı çekti. Bu anlık kullanıcı ise telefon çıkış yaptıktan sonra Vatan Bilgisayar’ın Google’da üst sıralarda yer almasını sağlayacak. Şu anda bile Vatan Bilgisayar’ın iPhone 12 Pro sayfasında anlık 3868 kişi bulunuyor. Bu da başarılı bir PR çalışması gerçekleştiğini gösteriyor. 

Yeni iPhone 12 modelleri ile tanışın!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı