Güncel Teknoloji

iPhone 11 Pro Max’i geçti! Huawei P40 Pro sınandı


Huawei P40 Pro
 şimdi de DxOMark testi ile karşımızda. Bu teste ekran kalitesini ölçtürtmek için konuk olan P40 Pro’nun rakipleri oldukça kuvvetli. Bu rakipler arasında iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 Pro, OnePlus 8 Pro ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5Gvar.

DxOMark’a göre P40 Pro’nun ekran parlaklığı hem açık alanlarda hem de mekânlarda yeterince iyi değil. 12 yıldır faaliyet gösteren bu şirket, Çinli telefonun video performansı konusunda ise parlaklık ve renk kontrastı açısından hayal kırıklığı derecesinde kötü olduğunu söyledi.

Huawei P40 Pro DxOMark testi ile karşımızda

Huawei P40 Pro’nun ekran performansı testinden 85 puan aldığı duyuruldu. iPhone 11 Pro Max 84, iPhone 12 Pro 87, OnePlus 8 Pro 88 ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 89 puan almıştı.

Çinli modelin dördüncü sırayı kaptığını görüyoruz. DxoMark, P40 Pro’nun fotoğrafların rengini işleme konusunda başarılı olduğunu söyledi. Ayrıca bu cihazın video karelerini işleme hususunda da etkileyici bir güce sahip olduğu da belirtildi.

P40 Pro’nun parlaklık konusunda sadece gece vaktinde iyi olduğu da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Çinli firmanın video kategorisinden 61 puan,renk kategorisinden 83 puan aldığını öğrendik.

iPhone 12 Pro ise renk testinden 75 puan aldı. Dilerseniz Huawei P40 Pro’nun ekran özelliklerini bir kez daha kısaca hatırlayalım: 6.58 inç OLED ekran, 1200 x 2640 piksel ekran çözünürlüğü, 441 PPI, 90 Hz ekran yenileme hızı ve Full HD Plus teknolojisi.

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı