Güncel Teknoloji

iOS 14.2 Beta 2 çıktı! Yeni emojiler yolda!

Apple’ın iOS 14 sürümünü ve ardından 14.0.1’i yayınlamasının üzerinden kısa bir zaman geçmiş olsa da, iOS 14.2 için çalışmalar çoktan başladı. Bu kapsamda birinci sürümün ardından iOS 14 Beta 2geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

iOS 14.2 beta 2 ile bir çok yeni emoji geliyor

iOS 14.2 sadece sorunları çözüme kavuşturmakla kalmayacak, aynı zamanda yeni emojileri kullanıma sunacak. Emojipedia tarafından bildirilen emojilerde kabarcık çay, mühür, tüy ve daha fazlası yer alıyor. Bu emojiler, Unicode Konsorsiyumu tarafından Emoji 13.0 sürümünün bir parçası olarak bu yıl onaylandı.Apple, emoji özel tasarımlarını ilk kez Temmuz ayında önizledi ve bugünkü Beta sürümü ile tasarımların son haline bakmış olduk.

olduk.

iOS 14.2 beta 2

Apple‘dan bugüne kadar görülmeyen iki emoji arasında gözyaşı ile birlikte gülen bir yüz ve şaka gözlüğü takan ayrı bir yüz yer alıyor.

Toplamda, bu yıl iPhone, iPad ve Mackullanıcılarına farklı cilt tonu seçenekleri, yeni cinsiyetler ve daha fazlasıyla birlikte 117 yeni emoji geliyor. Apple’ın sürekli yeni emojiler getirmesindeki stratejilerden birisi, kullanıcıları yeni ve en güvenli sürüme güncelleme yapmalarını sağlamak.

Şu anki beta sürümü geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Ancak diğer kullanıcılar için Public Beta kısa süre içerisinde yayınlanacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı