Oyun

Huawei Bağımsız Oyun Geliştiricilerine Para Mükafatı Sunacak!

Huawei, 30 bin euro ödül havuzu bulunan kampanya dahilinde, oyunlarını AppGallery‘de yayınlamaya karar veren bağımsız geliştiricilere aynı zamanda birçok ayrıcalık sunacak. İşte ayrıntılar;

Huawei bağımsız oyun geliştiricilerini radarına aldı!

Bilindiği üzere Huawei, ABD yasakları sonrasında sıkıntı devirler geçiriyor. Her ne kadar alternatif uygulamalar ve muahedeler ile tahliller bulmaya çalışıyor. Huawei bu durumdan zarar görmeye devam ediyor. Ayrıyeten son olarak artık bir yonga seti bölümü olmayan şirket, akıllı telefon satmaya devam edebilmek için üçüncü taraf ortaklara güvenmekten başka talihi yok.

Şirket yazılım tarafınday Linux tabanlı açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için Android AOSP’yi özgürce kullanabiliyor. Ama yeniden de Huawei markalı akıllı telefonlar, Play Store da dahil olmak üzere hiçbir Google uygulamasından yararlanamıyor. Durumun ciddiyetinin hayli farkında olan Huawei, son periyotlarda AppGalleryisimli kendi uygulama mağazasına ehemmiyet vermeye başlamış durumda.

Çinli teknoloji devi Huawei, bağımsız oyun geliştiricilerini kendi uygulama mağazasına çekmek için yeni bir kampanya başlattı. Bunun kapsamda Huawei‘in uygulama mağazası App Gallery’de ürünlerini sergileyen indie oyun geliştiricileri için büyük bir ödül havuzu hazırlandı. 30 bin euro ödül havuzu bulunan kampanya dahilinde oyunlarını AppGallery‘de yayınlamaya karar veren geliştiricilere birçok ayrıcalık sunulacak olduğu belirtildi.

Bağımsız oyun geliştircilerini kendi marketine yönlendirmek istiyor Huawei. Uygulamalarını AppGallery‘de yayınlamaya karar veren ve en yeterli 30 oyundan biri seçilen oyunlara biner euroluk Huawei İsim Platform (Huawei reklam platformu) kredisi ile ödüllendirecek. Ayrıyeten VIP teknik takviye imkanı bulacak geliştiriciler, ilk 2 yıl içerisinde uygulama içi satın alma konusunda %85 oranında bir pasta hissesine sahip olabilecekler.

170’den fazla ülkede faal olarak hizmet veren AppGallery, dünya genelinde 700 milyon kullanıcıya hitap ediyor.

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı