Güncel TeknolojiOyun

Google Stadia, Bütün Android Cihazlara Geliyor

Teknoloji devi Google, oyun platformu olan Stadia’ya sürekli yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Eğer iddia doğruysa, Google Stadia tüm Android cihazlar üzerinden erişilebilir olacak.

Google Stadia platformu birçok açıdan iyi bir fikirdi fakat bu zamana kadar sevenlerine ve kullanıcılarına hayal kırıklığı yaşattığı kesin. Platformda bulunan kütüphanedeki bir çok eksiklik hâlâ kullanıcılar tarafından eleştiriliyor. Buna ek olarak, platformun perfoması çok iyi olmadığı gibi beklenenin hayli altına kaldığını söyleyebiliriz. Stabil olmama sorunlarıyla çok kez gündeme gelen platform, mobil tarafına bakınca da çok az android cihazda kullanılabilir halde.

Bu tarz bildirilen hataları düzelttiğini kamuyla paylaşan Google, böylelikle platformun tüm Android telefonlarda kullanılır olabileceğini belirterek firmanın realistik olmayan oyun deneyimi hayalini deneyebileceğinizi ifade ediyor. Fakat bu durumun, Google’ın ifadesine göre yalnızca bir test ya da ‘deney’ olduğunu da belirtmekte fayda var.

Google Stadia, Bütün Android Cihazlara Geliyor:

Yeni özelliği denemek için öncelikle “Stadiauygulamasını indirin. Uygulama üzerinden ayarlar menüsüne gidin ve ‘Experiments’ seçeneğine tıklayın. Son olarak ise ‘bu cihazda oyna’ seçeneğini seçin. Sahip olduğunuz mobil cihaza bağlı olarak performans kayıplarıyla karşılaşmanızın mümkün olduğunu da belirtelim. Telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla Stadia platformunu kullanmak isterseniz eğer bir telefonu bağlayıp oyun oynayabildiğiniz konsol tarzı cihazlara dahi ihtiyaç duymayacaksınız çünkü uygulamaya eklenen yeni dokunmatik kontrol araçları size bu deneyimi yaşatabilecek. Ayrıca bu yenilik, Stadia üzerinde bulunan tüm oyunlar için geçerli. Yapmanız gerekense yalnızca bir oyun seçmek ve ‘oyun çubuğunu dene’ seçeneğine tıklamak. İşte bu kadar!

Bu güncellemeler ve yenilikler her ne kadar platforma yönelik şüpheleri azaltacak ve Stadia’yı diğer oyun platformları kadar çekici yapacak gibi gözükmüyor. Fakat teknoloji devi Google’ın bu konudaki harcamalarına ve ilgisine devam edeceğinin ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak için elinden geleni yapmaya devam edeceğini öngörebiliriz. Umuyoruz ki, daha fazla güncelleme ile iyileştirme ve hata düzeltmeleri sunularak platform daha oynanabilir bir yere dönüştürülür.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: PlayStation 5 Resmi Olarak Tanıtıldı


Kaynak: Webtekno

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı