Güncel Teknoloji

Google, “Mırıldanarak Şarkı Arama” Özelliğini Ülkemizde Kullanıma Sundu

Google, geçtiğimiz zamanlarda yayınladığı Mırıldanarak Şarkı Arama özelliğini ülkemizde de kullanıma sundu. Artık şarkı bulmak için bir uygulamaya ihtiyacınız yok.

Dünyanın en büyük arama motorlarından olan Google, aynı zamanda yüz milyonlarca kişinin kullandığı dünyanın en büyük mobil işletim sistemi Android’in de çatı şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Android cihazlarda kullanıcılara pek çok özellik sunan Google, şimdi de kullanıcılarına hiçbir uygulamaya ihtiyaç kalmadan “mırıldanarak şarkı bulma” özelliğini sunuyor.

Hangi ülkelerde yayınlandı?

Google, mırıldanarak şarkı bulma özelliğini bazı ülkeler için yayınlamıştı. Yüz binlerce kullanıcının beğenisini çeken ve büyük bir ilgi gören mırıldanarak şarkı arama özelliği, ülkemizde de heyecanla beklenen özelliklerden biriydi. Merakla beklenen mırıldanarak şarkı bulma özelliği, yurt dışından sonra ülkemizde de kullanıma sunuldu.

Shazam – Google Karşılaştırması:

Özellikle Shazam’ın tahtına göz diken bu özellik, birçoğunuzun da bildiği gibi Shazam’da çok uzun bir süredir kullanıcılara sunuluyor. Fakat kullanıcılar, Shazam’a hem para ödemek durumunda kalabiliyor, hem de Shazam’a telefonlarında yer ayırmak zorunda kalıyordu. İşte Google, bu durumu tamamen ortadan kaldırıyor. Cihazınızda bulunan Google uygulaması(Chrome değil) sayesinde mırıldanarak dilediğiniz uygulamayı aratabiliyorsunuz.

Artık Bu Özellik Türkiye’de de Kullanılabiliyor

Google’ın geçtiğimiz zamanlarda sunduğu özelliği artık ülkemizde de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Üstelik bu özelliği kullanmak için herhangi bir uygulama indirmenize gerek yok. Her Android cihazda bulunan Google Arama ve sesli arama özelliği sayesinde mırıldanarak dilediğiniz şarkıyı arayabiliyorsunuz. Sizler için hemen aşağıda bunu nasıl yapabileceğinizi basit bir şekilde anlattık. Dilerseniz hemen siz de deneyebilirsiniz.

Bize ulaşmak için:

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Biz:

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı