1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Galaxy Note10 ile Samsung kazancını arttırdı

Samsung son iki yılda rekor sayılabilecek seviyede bir kar açıklamıştı. 2019 yılının ikinci çeyreğinde ise önemli düzeyle bir gerileme yaşayan Koreli teknoloji devi, gerilemenin piyasadaki genel hareketsizliğe bağladı.

2019 yılının üçüncü çeyreği finansal raporlarını duyuran Samsung, yıllık olarak gerilemiş olsa da ikinci çeyreğe kıyasla 800 milyon dolarlık bir yükselme yakaladı.

Bu artışta Galaxy Note 10 önemli rol oynadı

Samsung, 2019 yılının ikinci çeyreğinde 47 milyar dolar gelir elde etti. Faaliyet karı ise 5.5 milyar dolar seviyesindeydi. Üçüncü çeyrekte 52 milyar dolar kazanç elde eden teknoloji devinin faaliyet karı ise 6.4 milyar dolar oldu.

Samsung, Galaxy Note 10 modellerini piyasaya sürmesiyle, ikinci çeyrekte yaşanan kazanç kaybını önemli oranda tolere etmiş durumda. iPhone 11 serisinde de Samsung tarafından üretilen OLED ekranların kullanılması da yükselişe önemli ölçüde etki etti diyebiliriz.

Samsung‘un bellek satışlarındaki yavaşlamadan kaynaklanan gerilemeyi, Mobil cihaz tarafında ve OLED ekran üretimiyle bir süre daha durdurabilecek.

Bir cevap yazın


*