1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Facebook, bu stickerları kullanırsanız zihinsel engellilere bağışta bulunacak!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Facebook zihinsel sağlık hakkında farkındalık yaratmak için yeni bir yüz filtresi ve çıkarma yayınladı.

Facebook ve Messenger Stories için 24 saat içinde kaybolacak fotoğraf ve videoları yayınlamanızı sağlayan yeni bir Let’s Talk filtresini yayınlandı. Şirket ayrıca, Messenger için “benimle konuş”, “dinlemek” ve “Akıl Sağlığı Sorunları” gibi sözcükleri gösteren 16 renkli çıkartma paketi çıkardı.

Bir kullanıcı bu yeni çıkartmaları her kullandığında 10 zihinsel sağlık kuruluşuna 1 dolar bağışta bulunacağını söyledi. Şirket 1 milyon dolara kadar bağış yapacak. Facebook‘un bağış yapacağı kurumların listesi Trevor Project, Save.org ve Crisis Text Line‘ı içeriyor.

Yeni etiketler ve filtreler için yapılan fikir, sosyal paylaşım ağının özel mesajlaşmanın zor konular hakkında nasıl sohbet etmeyi kolaylaştıracağını gösteren bir araştırmaya bağlı olduğunu söyledi. İngiltere, ABD ve Avustralya’daki ankete katılanlar, mesajlaşma yoluyla şahsen daha açık bir şekilde konuşabileceklerini hissettiklerini söyledi.

Davis, “Zihin sağlığı konusu ile ilgili birkaç konuşmayı bile başlatırsak, bunu bir başarı olarak göreceğiz” dedi.

Avatar
Kerem Alp

Bir cevap yazın


*