Güncel Teknoloji

En Ucuz Akıllı Saat Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri Sizi Çok Şaşırtacak

En ucuz akıllı saat, uzun bir bekleyişin ardından tanıtıldı. Kimse bu özellikleri beklemiyordu. Hadi gelin onun fiyatına ve özelliklerine birlikte bakalım.

Çin merkezli teknoloji devi ZTE, gündeme bomba gibi düşecek bir akıllı saat tanıtımı yaptı. Bu firma genellikle orta segmentkullanıcıları düşünerek ürünler piyasaya sunuyor. Bu nedenle piyasada ikinci Xiaomi olarak biliniyor diyebiliriz. Ürettiği bir uygun fiyatlı akıllı saat modeli, onun bir kez daha ne kadar doğru bir seçenek olduğunu gösteriyor.

Son yıllarda akıllı saat ve akıllı telefon piyasasında Çin, ciddi ağırlık göstermeye başladı. Zaten ABD gibi bir ülkenin Huawei markasını engelleme nedenlerinden birisi de buydu. Çin markaları gerçekten de göz kamaştırıcı bir şekilde yükseldi. Bunda elbette uygun fiyat rolü yadsınamaz. Peki bu yeni akıllı saat modeli hangi özelliklere sahip gelin birlikte bakalım.

En ucuz akıllı saat modelinin özellikleri

Bu cihazda aklınıza gelebilecek neredeyse bütün özellikler yer alıyor. Ancak bazıları biraz daha ön planda diyebiliriz.

en ucuz akıllı saat
  • IP68 git sertifikası ile suya karşı dayanıklı olduğunu kanıtladı.
  • Ekran çözünürlüğü bakımından 240×240 pixel tercih edildi.
  • Kalp atışınızı 24 saat boyunca ölçebilir.
  • Uyku takibi ve stres ölçümü gibi özelliklere sahiptir.
  • Diğer akıllı saatlerin aksine pil ömrü 2 haftaya kadar gidiyor.

Tüm bunlar en ucuz akıllı saat modeli olarak tanımlanan ZTE Watch Live isimli cihazı fazlasıyla ön plana çıkarıyor. Akıllı saat modellerinde Huawei firmasının daha yine büyük bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum Çin merkezli bir yapının iyice yerleşmesini sağlıyor. Yine bildiğiniz üzere neredeyse bütün cihazlar bir şekilde Asya merkezli.

Akıllı telefon ve akıllı saat gibi cihazlarda giderek daha fazla payını arttıran Huawei, Xiaomi ve ZTE muhtemelen etkisini de artıracak. Bu sefer Çin merkezli markalar arasındaki rekabet dikkatleri çekecek.

En ucuz akıllı saat modeli olarak tanımlanan bu cihaz, muhtemelen iyi bir satış rakamı da kazanacak. Şirketin cihaz için istediği ücret ise 35 dolar. Sizce bu fiyata böyle özelliklere sahip bir akıllı telefon alınır mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı