1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Elon Musk’ın ‘2 Yıla Geliyor’ Dediği Direksiyonsuz Tesla Otomobil Tasarımı

Tesla, yeni direksiyonsuz araç tanıtımını yaptı. Tesla CEO’su Elon Musk da 2 yıl içinde direksiyonsuz Tesla’ların yollara ineceğini açıkladı. 

Tesla direksiyonsuz araba konseptinin fotoğrafını tüketicilerle paylaşılan fotoğrafta araç içinde yalnızca koltuklar ve bir tablet büyüklüğünde bilgi-eğlence sistemi görünüyor. Aracın içindeki sadelik de oldukça dikkat çekici.

Tesla Model 3’ün bir gün direksiyonsuz bir şekilde yollara inebileceğini öngören şirketin bu otomobili ona göre tasarladığı biliniyor. Elon Musk‘a göre direksiyonlar gelecekte kesinlikle ortadan kalkacak ve o’na göre bu talep müşterilerden gelecek. Elon Musk ve Tesla, var olan araçlardan da isteğe bağlı olarak direksiyonları sökeceklerini belirtiyor. 

Tesla, Uber ve Lyft’e rakip olacak robo-taksilerini yakın zamanda yollara indirmeye hazırlanıyor.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*