1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bağımsız YouTube Oyun kapanıyor. Tarih: 30 Mayıs.

Bağımsız YouTube Oyun kapanıyor

Bağımsız YouTube Oyun kapanıyor haberi ile birlikte sizlerleyiz. Dünyaca ünlü video platformu YouTube, geçtiğimiz dönemde kullanıcılarına tanıttığı YouTube Oyun servisinin, 30 Mayıs tarihinde kapanacağını açıkladı. Özellikle son yıllarda hızla artan bir değer olan oyun videoları sektörü, markayı bu yönde bir sistem kurma yoluna itmişti. Ne var ki son gelişmeler YouTube’un bu sistemde değişikliğe gitme kararı almasına sebep oldu. Söz konusu değişiklikler ile beraber YouTube Oyun uygulanmasının tamamen ortadan kalkmayıp ana sisteme entegre edileceği söylendi. Dilerseniz bu sistemin kuruluş süreci, kapanma nedeni ve kapanış sürecine daha ayrıntılı bir biçimde değinelim.

YouTube kapanma sebebinin yan ürün olarak hizmet veren bu sistemin oyun meraklılarının kafasını karıştırması olduğunu söyledi. Bu kafa karışıklığını gidermeyi amaçlayan YouTube, bunun yerine hizmetini ana uygulamasına entegre etti. YouTube eski YouTube Oyun platformunun yerini çoktan alan oyun odaklı bir hub için start verdi.

Bir yardım sayfası aracılığıyla YouTube kalan YouTube Oyun hayranlarını bu yeni merkeze yönlendiriyor. Ayrıca, YouTube ve YouTube Oyun abonelikleri de birleşti. Ne var ki kullanıcılar büyük ihtimalle kaydetmiş oldukları oyunların listesini kaybedecek. Sayfada “Oyun oynamanın geri bildirimlerine dayanarak yeni özellikleri test ettiğimiz oyuncular için standart bir uygulama olarak YouTube Oyun Servisini başlattık” diyor.  “YouTube’da büyüyen oyun topluluğu için daha güçlü bir ev inşa etmeye devam etmek istiyoruz.” şeklinde de eklenmiş.

Bağımsız YouTube Oyun kapanıyor. Güncelleme geliyor.

YouTube Oyun servisi 2015’te piyasaya sürüldü. YouTube, kanal üyelikleri ve karanlık mod gibi özelliklerin test edilmesine ek olarak, canlı yayın deneyimini iyileştirmenin ve ilgisiz içeriği oyun hayranlarından korumanın bir yolu olarak tanıttı.  Ancak şirkete göre, çoğu kullanıcı ana uygulamada oyun videoları izlemeye devam ediyor ve birçoğu YouTube Oyun’un ne işe yaradığını bile anlamadı.  En iyi özellikleri daha sonra daha fazla insanın gerçekten gördüğü çekirdek platforma geldi.

YouTube’un bu güncelleme kararı kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Milyonlarca YouTube kullanıcısı ünlü video web sitesinde meydana gelecek gelişmeleri merakla bekliyor. Tüm bu gelişmeler ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

Avatar
Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*