Güncel Teknoloji

Apple ‘ın yeni iPad Air tabletinde önemli gelişmeler

Pro ve Air daha meraklı özellikler ve daha iyi performans sunarken, iPad sonsuza kadar “yeterince iyi” iPad olmuştur. Bu yıl, iPad Air yeni bir işlemci, büyük ekran ve daha ucuza bir Apple iPad Pro’ya çok benzeyen USB-C ile büyük bir yenilemeye gidiyor. Ancak bu yeni iPad Air 599 dolardan başlıyor. Cuma günü satışa sunulan sekizinci nesil iPad 329 $ ‘dan başlıyor. Çoğu mağaza muhtemelen bunu 300 dolara düşürecek ve tatil satışları, geçmiş yıllar herhangi bir gösterge ise 250 dolara bile düşebilir.

iPad Air ‘ın Süper Haberleri

A12, geçen yılki iPad Air kadar iyi. Karşılaştırma için, 2019 iPad Air’in bir A12’si vardı. Şimdi, temel sekizinci nesil iPad’in aslında Air olduğunu hissediyor.

Ekran hala harika görünüyor. 2.160 x 1.620 ekran 120Hz değil ve iPad Pro kadar canlı değil ama bunun farkına bile varmayacaksınız.

Kutuda daha iyi bir şarj cihazı var. 20 watt’lık şarj cihazı daha güçlüdür ve daha hızlı şarj olur. Apple’ın normalde şarj cihazlarını yükseltmediğini düşünürsek, bu güzel bir paket.

O kadar da iyi olmayan haberler

Bu iPad’de hala USB-C yok. Diğer iPad’ler artık bunu yapıyor. USB-C diğer şarj cihazları ve aksesuarlarla daha uyumlu. HDMI gibi birçok dongle ihtiyacı için hala Lightning adaptörleri var.

Bu aksesuarlar dahil değildir. Kutudan çıkan tek şey iPad ve şarj cihazıdır. Kalem (100 $) ve klavye kılıflarını (değişen fiyatlar) istiyorsanız, toplam fiyatı hızlı bir şekilde artırmaya başlayacaksınız.

329 ABD doları yalnızca 32 GB depolama alanını içerir.

Kamera yerleşimi hala tuhaf. Çoğu kişi Zoom ve benzeri görüntülü arama uygulamalarını iPad ile yatay modda kullanır, bu da kamerayı merkezin dışında garip bir konuma döndürür ve yüzünüzü açılı bırakır. iPad’ler kamera yerleşimini uzun kenar kenarına kaydırmalıdır.

Hücresel şebeke ekstra maliyetlidir ve buna ihtiyacınız yoktur. Hücresel bir iPad almak istiyorsanız, 130 dolara daha fazlasını yapabilirsiniz. Artı veri ücretleri. Bunun yerine telefonunuzla bağlantı kurun veya sadece Wi-Fi kullanın.

İPad Air’i beklemeli misiniz?

Apple ‘ın şık iPad’i hala birkaç hafta kapalı. Bunun için bekler misin? Daha fazla harcama yapmaya istekli olup olmadığınıza ve ekstra işlem gücüne ihtiyacınız olacağını düşündüğünüze bağlıdır. Yeni Air daha keskin bir tasarıma sahip olabilir ve her yönden en iyi iPad olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı