Oyun

32 Yıllık Super Mario Oyunu Kaseti, 156 Bin Dolara Satıldı

Oldukça temiz bir şekilde saklanan 32 yıllık bir Mario oyunu kaseti, açık arttırma yöntemiyle tam 156 bin dolarlık fiyat etiketiyle yeni sahibine teslim edildi.

Oyun dünyasının en önemli, en sevilen ve en eski oyun serilerinden biri olan Super Mario’yu sanırım bilmeyen yoktur. Neredeyse herkesin bildiği bir video oyunu serisi haline gelen Super Mario, gelmiş geçmiş en çok oynanan oyunlarından biri olmuştu. Nintendo System için yaratılan ve Nintendo’nun maskotlarından biri olan Mario’yu temel alan Super Mario serisi, çok eski yıllardan beri oynanıyordu.

Nintendo’nun 1983 yılında çıkış yapan Nintendo Entertainment System adlı oyun konsolu için tasarladığı video oyunu serisi Super Mario, ilk olarak 1985 yılında yayınlanmış ve oyuncuların çok büyük beğenisini kazanmayı başarmıştı. 35 yıl önce ortaya çıkan video oyunu serisi Super Mario, 3 sene sonra Super Mario Bros 3. adında yeni bir video oyunuyla karşımıza çıkmıştı.

Yine Nintendo Entertainment System için yayınlanan video oyunu Super Mario Bros 3., 1988 yılında piyasaya sürülmüş ve oyunculara satılmaya başlamıştı. İşte 1988’de satışa çıkan Super Mario Bros 3’ün bir kopyası ilk günkü gibi korunuyordu. Bundan dolayı büyük bir ilgiyle karşılandı. Geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen açık arttırmada ilk günkü gibi korunan 32 yıllık Super Mario Bros 3 kaseti, tam 156 bin dolara satıldı. Yani güncel kur üzerinden tam 1 milyon 191 bin Türk Lirası!

1 Milyon 191 Bin TL’lik Super Mario

Evet, açık arttırmada satılan Super Mario Bros 3 oyunu başlıktaki fotoğraftan biraz farklı. Çünkü burada Bros yazısı, Mario’nun elinin hemen içine denk geliyor. Oyunu özel yapan şeylerden biri bu olurken, bir diğeri de oyun değerlendirme kuruluşu Wata Games‘in bu kopyayı A+ olarak puanlamasıydı. Bu kaset 9,2 olarak tanımlanırken, bu oyunun bir başka kaseti de 9,0 olarak puanlanmış ve 38,400 dolara satılmıştı.

20 katılımcının katıldığı açık arttırmada 156 bin dolar gibi oldukça iyi bir teklif yapıldı. Bununla birlikte 9,2 puanlık Super Mario Bros 3 kopyası da böylelikle satılmış oldu. Açık arttırma evi Heritage Auctions tarafından açıklamalar yapıldı. Buna göre oyunun bu kadar yüksek fiyata satın alınması, Super Mario Bros 3’ün bu şekilde paketlenmiş kopyasının “çok nadir” bulunuyor olması.

Daha fazla haber için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız bildirimleri açmayı unutmayınız!

Facebookhttps://www.facebook.com/guncelteknolojicom/

Twitter: https://www.twitter.com/guncelteknology

Instagram: https://www.instagram.com/guncelteknolojicom/

Bu konu hakkında daha fazla haber için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

https://guncelteknoloji.com/guncel-teknoloji/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı