DonanımOyun

Yeni Xbox, Xcloud ve daha fazlası… Karşınızda E3 2019 Xbox Konferans Özeti

Microsoft‘un E3 2019 basın toplantısı yapıldı ve konferansta  pek çok tanıtılan şey oldu. Şirket sadece 60 civarında oyun sergileme fırsatı elde etmekle kalmadı, aynı zamanda bir sonraki prestijli oyun geliştirme stüdyoları ve yeni nesil Xbox Scarlett sistemi hakkında bazı ayrıntılar sağladı. İşte sunumdan gelen büyük duyuruların kısa bir özeti.

E3 Microsoft’un En Önemli Duyurusu: XCloud, Yeni Xbox Scarlett ve Halo Infinite Projesi

Microsoft‘un E3 2019 en baskın duyuruları, Xbox Scarlett ve Project xCloud‘un tanıtımıydı. Şirket, bunların çıkış tarihini de bildirdi. Project xCloud bu Ekim ayında piyasaya sürülecek. Microsoft, Xbox One X’ten “dört kat” daha güçlü olduğunu söylediği Scarlett, yeni nesil Xbox 2020’de piyasaya çıkacak. Bu anonsla birlikte ilk gelecek nesile gelen oyunu da öğrendik: Halo Infinite, Xbox Scarlett çıkış oyunu olacak.

Elden Ring Sızıntısı Gerçekmiş

Elden Ring, FromSoftware ve George RR Martin arasında bir işbirliği ile tanıtılan oyunlardan biri. FromSoftware Dark Soul üçlemesi, Bloodborne ve Sekiro‘yu yapan şirket, Martin ise Game of Thrones dizisinin temeli olan Buz ve Ateşin Şarkısı‘nın yazarı. Oyun hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, ama açık dünya olacak.

Ninja Theory Dört Oyunculu, Rekabetçi, Çok Oyunculu Oyun

Haziran 2018’de Xbox Game Studios‘un kanadı altına alınan geliştirici Ninja Theory, yeni, yakın dövüş odaklı bir oyununu duyurdu. Bleeding Edge, 4’e 4 oynanan Ubisoft‘un For Honor‘ına benzer bir damarda olan rekabetçi çok oyunculu bir oyun. Bu oyunun da yapımını üstlenen Rahni Tucker: Devil May Cry‘nin dövüş direktörü, projenin yaratıcı direktörü olarak görev yapıyor. Oyunun Alpha sürümü,  27 Haziran‘da başlıyor ve şu an şuradan ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Yeni Battletoads Duyruldu

Sonunda Microsoft’un E3 2019 sahnesinde Battletoads‘ı gördük. Orijinaline çok benzeyen bu yeni Battletoad’ler 2B bakış açısıyla ancak daha stilize bir görünümle oynanacak. Oyun piyasaya sürüldüğü sırada Xbox Game Pass‘a geçecek olsa da henüz bir çıkış tarihi verilmedi.

E3 Konferansında Cyberpunk 2077 Resmi Yayınlanma Tarihi Yayınlandı

CD Projekt Red‘in birinci şahıs nişancı oyunu olan Cyberpunk 2077‘nin çıkış tarihi yayınlandı. Witcher geliştiricilerinin açık dünya, bilim kurgu macerası 16 Nisan 2020‘de konsollara ve PC‘ye gelecek. İnsanlar tarafından çok sevilen aksiyon yıldızı Keanu Reeves,  Johnny Silverhand isminde gizemli bir karakter olarak oyunda rol alacak. Steam’de ön siparişler açıldı. Türkçe altyazılı ve 250 TL gibi uygun sayılabilecek Türkiye’ye özel bir fiyat uygulaması ile geliyor. Şuradan ön sipariş verebilirsiniz.

Double Fine Xbox Oyun Stüdyolarına Katıldı

Zany geliştiricisi Double Fine Productions, Microsoft’un Xbox Game Studios tarafından satın alındığını açıkladı. Duyurudan hemen sonra, Başkan ve CEO Tim Schafer yeni bir Psychonauts 2 oyun fragmanı gösterdi. Schafer, yerine getirilecek olan önceki tüm taahhütleri onayladığı ayrı bir YouTube videosu yayınladı. Schafer, “Bizimle ilgili hiçbir şey değişmeyecek” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı