1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Deathloop, Ghostwire: Tokyo… Karşınızda E3 2019 Bethesda Konferans Özeti

E3 2019 sunumlarının ilk günü Bethesda‘nın basın toplantısıyla sona erdi. Bethesda adı en çok Fallout ve The Elder Scrolls ile ilişkilendirilse de, yayıncı konferans sırasında çeşitli oyunlara da ev sahipliği yaptı. Doom Eternal ve Wolfenstein: Youngblood’un yeni görüntüleri, Dishonored’ın geliştiricisi Arkane‘den Deathloop da dahil olmak üzere birçok yeni başlık ortaya çıktı.

E3 2019’dan önce Bethesda, Elder Scrolls 6 ve Starfield‘ın gösteride görünmeyeceğini açıkça belirtti. Todd Howard sahneye çıktı ve iki oyunun isimlerinden kısaca bahsetti, ancak geçen yıl elde ettiklerimizin dışında yeni hiçbir şey paylaşmadı.

Konferansta ne olacağı konusunu en sonunda öğrendik ve Elder Scrolls Online, Fallout 76 (ücretsiz deneme ve Nuclear Winter adlı bir battle royale modu) ve Elder Scrolls Blades gibi çeşitli oyunlar için bir dizi fragman izledik. İkincisi mobil için çıkan Elder Scrools Blades, Nintendo Switch için de çıkacak.

İlginç bir şekilde, Bethesda Orion adında yeni bir projeyi açığa çıkararak stream servislerinde üstün bir akış deneyimi sunacağını iddia etti. Hatta 2016’da çıkan Doom‘u oynamak için bir telefon kullanarak sahnede canlı olarak bile gösterdi ve etkileyici görünüyordu.

Fallout 76

Fallout 76, piyasaya sürüldükten sonra bazı karma değerlendirmelerde bulunmasına rağmen, Bethesda Game Studios Austin‘deki geliştiriciler son birkaç aydır oyunu sürekli olarak geliştiriyor. Bu değişiklikler bir dizi ilginç yaşam kalitesi güncellemesini ve geleneksel Fallout oyunlarına daha uygun hale getiren bazı önemli değişiklikleri içeriyor. Basın toplantısı sırasında Todd Howard, Nuclear Winter ve Wastelanders güncellemesi adı verilen yeni ve heyecan verici güncellemelerden bazılarını göstermeye başladı. Ayrıca, Fallout 76, 10-17 Haziran tarihleri ​​arasında ücretsiz deneme süresine sahip olacak.

Bethesda Elder Scrolls Serisi

Elder Scrolls VI‘yı görmekten yıllarca uzak kalmamıza rağmen, The Elder Scrolls Online, Legends ve Blades gibi oyunlar sayesinde seri hala çok aktif. Bu oyunların üçü de bu yıl ve daha sonra gelecek olanlarla ilgili yeni güncellemeler aldı. İlk olarak, Elder Scrolls Blades, 2019’da bir zamanlar Nintendo Switch‘te piyasaya sürülecek ve oyunun mobil sürümleriyle çapraz oynatma özelliğine sahip olacak. Kart odaklı savaş oyunu Elder Scrolls Legends, 27 Haziran’da yeni bir güncelleme gelecek. Son olarak, Elder Scrolls Online, 2019 Güz’ünde Dragonhold olarak bilinen yeni bir DLC alacak ve bu güncellemeyle birlikte yeni zindanlar yer alacak.

Ghostwire: Tokyo

Resident Evil serisinin yaratıcısı Shinji Mikami ve The Evil korku oyunlarında, Ghostwire: Tokyo adlı Tango Gameworks‘den yepyeni bir oyun tanıtmak için sahne aldı. Evil Inside‘dan bu yana ilk yeni IP’leri olan bu yeni oyun insanların kaybolduğu, canavarların ve mitolojik yaratıkların yeniden ortaya çıktığı bir dünyada kuruluyor.

Bethesda Arkane Studios’tan yeni IP: Deathloop

Dishonored ve Prey‘i geliştiren Arkane Studios, bir sonraki oyununu Deathloop olarak açıkladı. Birbirine rakip olan iki oynanabilir karakterden biri olarak oynadığınızda, kendinizi görünüşte kaçınılmaz bir döngüye hapsolmuş buluyorsunuz. Daha garip bir ülkede garip düşmanlarla savaşmak için kendi özel becerilerinizi ve silahlarınızı kullanmak zorundasınız. Bazı harika hareketler gösteren inanılmaz şık treylerin yanı sıra, Deathloop’un konusu hakkında hala karanlıktayız. Yine de Arkane’nın imza tarzı ve görselleri bu yeni IP ile görünüyor.

Wolfenstein Youngblood

Arkane Studios ayrıca bir sonraki Wolfenstein spinoffu Youngblood ile Machine Games‘e yardımcı oluyor. BJ Blazkowicz kızlarının başrol oynadığı ortak bir oyun olarak, 1980’lerde alternatif olarak nazileri öldürmek için çeşitli araçlar kullanacaksınız. 26 Temmuz’da çıkacak olan Youngblood eylemi büyük çapta artırıyor gibi görünüyor. Bu serinin en yoğun ve eğlenceli oyunu olma yolunda ilerliyor olabilir.

Rage 2 DLC

Rage 2, 2019 boyunca bir dizi yeni güncelleme ve genişletme görecek. Yeni araçlara, düşmanlara ve görünüşlere ek olarak Hayaletlerin Yükselişi adlı yeni bir genişleme de geliyor. Rage 2, bir sonraki genişlemeden sonra daha fazla içerik sahibi olacağa benzer.

Bethesda Oryon

Basın toplantısında, Orion olarak bilinen yeni akış yazılımına odaklanan bir bölüm vardı. ID Software tarafından geliştirilen Orion, oyuncuların en son Bethesda oyunlarını düşük donanıma aktarmalarını sağlayacak. Bir gösteride Doom sahnede bir cep telefonunda 60FPS’de yayınlandı.

Doom Eternal

Bethesda’nın E3 2019 basın toplantısını kapatan id Software, Doom Eternal’ın yeni görüntülerini sundu ve 22 Kasım 2019 için belirlenen oyunun lansman tarihini açıkladı. PC, PS4, Xbox One, Switch ve Stadia‘da yayınlanması, Doom Eternal, harekete daha fazla ve elbette inanılmaz derecede kanlı savaşa odaklanıyor. Doom Eternal’ın Doom Slayer rolünü üstlenen bir oyuncuya karşı iki oyuncu tarafından kontrol edilen şeytanları kıran Battle Mode adlı çok oyunculu ilk görüntüsünü de gördük. Sonunda, Bethesda, Doom Slayer’dan sonra modellenmiş gerçek boyutta bir kask içeren Doom Eternal için yeni bir koleksiyoncu versiyonun da yayınlandığını açıkladı.

Avatar
Cihangir Han DEVRAN

Bir cevap yazın


*