Güncel TeknolojiİnternetOyunTeknoloji HaberleriYazılım

Destiny 2 Google Stadia’ya geliyor

Destiny 2 Google

Destiny 2 Google Stadia’da haberi sizlerle. Yarın, E3 2019‘dan önce, hem Bungie hem de Google, sırasıyla Destiny 2 ve Google Stadia’nın geleceği hakkında konuşacakları canlı yayın sunumlarına ev sahipliği yapıyor. Fakat olayların sadece zamanlamadan daha çok ortak noktası olacak gibi görünüyor. Kotaku’dan gelen bir rapora göre, Destiny 2, Google’ın Doom Eternal’ın beğenisine katılacağı akış servisinin büyük lansmanlarından biri olarak seçildi.

Destiny 2 Google Stadia

Stadia desteğine ek olarak, Bungie’nin oyuncuların Xbox One, PC ve Stadia’da ilerlemelerini paylaşmalarını sağlayacak çapraz kaydetme işlevini ortaya çıkarması bekleniyor (PS4’ün dahil edilip edilmeyeceği belli değil). Stüdyoda ayrıca, Destiny 2’nin Bungie’nin yayıncı Activision’la sürprize uğramasından bu yana ilk olacak olan bir sonraki büyük açılımını detaylandırması bekleniyor. Bu arada Google, yaklaşmakta olan Stadia hizmetinin birçok yönünü de ayrıntılandıracak. Desteklenen oyunlara ek olarak, fiyatlandırmayı öğreneceğiz ve zamanlamayı da başlatacağız.

Google’ın canlı yayını yarın sabah saat 9’da başlıyor, Bungie’de bir saat sonra 10’da olacak.

Son zamanların önde gelen gelişmelerinden biri olan Google Stadia’yı bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Google Stadia bulut oyun hizmeti ile bilgisayarınıza, tabletinize, televizyonunuza veya telefonunuza oyunlar aktarabileceksiniz. Eski bir Sony ve Microsoft yöneticisi olan Phil Harrison, Stadia’yı Google’daki rolünü tam olarak ortaya çıkarmak için Pichai’ye katıldı. Harrison, Google’ın YouTube’u ve hizmette zaten oyun klibi oluşturan birçok yaratıcısını kullanarak bu oyun akış hizmetini güçlendireceğini söylüyor. Google, daha önce bu hizmeti Proje Akışı olarak test etti ve Chrome kullanıcılarının tarayıcılarında oyun oynamasına izin verdi. Assassin Creed Odyssey, Google’ın hizmeti kullanılarak halka açık olarak test edilen ilk ve tek oyundu ve halka açık testler Ocak ayında sona erdi.

Google, Google destekli cihazları kullanarak telefondan bir tablete ve daha sonra bir TV’ye sorunsuz bir şekilde bağlanarak oyun oynayabileceğinizi aktarıyor.

Tüm bu bulut akışını güçlendirmek için Google, sunucuların mümkün olduğunca dünyadaki oyunculara yakın olmasını sağlamak adına küresel veri merkezi altyapısını kullanıyor. Bu, Stadia’nın kilit bir parçası, çünkü düşük gecikme süresi, internette etkin bir şekilde oyunlar akışı gerektiriyor. Google, yaklaşık 25 Mbps bant genişliğiyle bir internet bağlantısı üzerinden 60 fps’de 4K’ya kadar destek beklediğini ve gelecekte 8k çözünürlük ve 120 fps’ye kadar destek vermeyi planladığını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı