AndroidDonanımMobil

Xiaomi, Ekran Altı Kameranın Nasıl Çalıştığını Açıkladı

Çentikler üzerindeki kavga hızla geçmişte kaldı, Oppo ve Xiaomi gibi şirketler zaten sensörü ekranın altına gizleyen şeffaf ekranlı kameralar üzerinde çalışıyor. Ve bu sistem çentik gerektirmiyor. Bugün, Xiaomi kıdemli başkan yardımcısı Wang Xiang, özelliğin gerçekte nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi veren bir dizi slaydı tweetledi.

Xiaomi’nin bu özelliği uygulaması için, kamera her zamanki gibi cihazın üstüne yerleştirilmiş. Ancak etrafına kenarlık (bir çentik) koymak veya ekranda bir delik açmak (Samsung S10’da kullanıldığı gibi) yerine, kamera “yüksek geçirgenliğe sahip özel düşük yansıtıcı bir cam” ile kaplamış. Xiaomi, kurulumun ekranın resim çekmek için şeffaf olmasına izin verdiğini ve ardından şeffaf ekranın kamera lensinin üst kısmında akıllıca ikiye katlandığını söyledi.

Xiaomi ayrıca kamerayı (ve dolayısıyla kaçınılmaz çentiği) olabildiğince küçük hale getirmeye çalışarak saydam ekran sisteminin mevcut gözyaşı çentiklerinden daha büyük bir sensöre ve daha iyi görüntü kalitesine izin verdiğini de belirtti.

Henüz mükemmel bir sistem gibi görünmüyor. Xiaomi‘nin slaytlarında, ekrana dikkatlice bakıldığında kameranın genel hattını hala görebiliyorsunuz, ancak bu alanı ekran açıkken kullanabiliyoruz. Açılır mercekler veya saygısız kameralar gibi diğer çentiksiz çözümlerle karşılaştırıldığında, burada endişelenecek mekanik olarak hareketli parçalar yok.

Şimdi tek ihtiyacımız olan, yeni kamerayı kullanan bir telefon. Şimdilik tüm Xiaomi, şu anda bu özelliğin deneysel olduğunu söylüyor. Şirketin yeni form faktörlerini ve teknolojiyi zorlayan deneysel akıllı telefonlara duyduğu sevgiyi bilmemize rağmen, umarım çok fazla beklememiz gerekmeyecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı