KonsolOyun

E3 öncesi Sony Playstation 5 Hakkında Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

Sony bu yıl E3’e katılmama kararı aldı, ancak şirket hala PlayStation 5 ile ilgili bazı yeni detaylar sunuyor. PS4 gibi daha yavaş bir HDD yerine varsayılan olarak bir SSD ile geliyor.Daha hızlı görüntüleri verebilecek ekranlara daha yumuşak bir görünüm için 120Hz yenileme hızında 4K grafikleri destekliyor. Yeni konsolun geriye yönelik uyumluluğun olacağı doğrulandı. Böylece yeni konsolda tekrar oyun oynamaya başladığınızda kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Yeni detayları, Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan bildirildi. Ryan, Sony’nin PlayStation Now oyun stream hizmetini “bu yılın ilerleyen günlerinde bir sonraki seviyeye” geçirmeyi planladığını söyledi. Bunun ne anlama geldiğini ayrıntılandırmamasına rağmen, Sony, Microsoft‘un oyun akışı teknolojisinde çalışmak için bir anlaşma imzaladığını biliyoruz. Görünüşe göre iki konsol yapımcısı, Google gibi, sahaya yeni katılanlara karşı rekabet edebilecek.

Peki Sony PlayStation 5’ten ne bekliyoruz?

E3 öncesi PlayStation 5’in özellikleri hakkında birçok bilgi gelmeye devam ediyor. Bu özelliklerden bazıları, konsol nesiller arasında geçişi kolaylaştırmak için tasarlanmış. Yeni bir konsola oyunumuzun kaydını nasıl aktaracağımız ve oynamaya devam edeceğiniz tam olarak belli değil. Ryan, oyunu PlayStation Now‘da oynadığımızda ya da PS5‘in PS4 oyunlarıyla geriye dönük olarak uyumlu olduğunda bunun çözüleceğini açıklıyor. Ancak amaç, erken davranmayıp bu özelliği yeni konsolda tam olarak sorunsuz kullanmak.

Ryan Financial Times‘a  “Her şey ağa bağlandığında ve herkes birbirine bağlandığında ve herkes arkadaş olduğunda, geriye dönük uyumluluğa sahip bu topluluğu daha verimli bir şekilde yeni konsola geçirme fırsatı, oyuncular için ve bizim için geçmişte herhangi bir noktadan çok daha önemli olduğunu düşünüyorum” diye açıklama yaptı.

Sony’nin PlayStation 5’inin gelecek yıl gelmesi bekleniyor. Sony, konsol hakkında henüz herhangi bir resmi açıklama yapmadı, ancak yöneticilerin E3’e öncülük ettiği mülakatlarda bir avuç dolusu detay ve ayrıntı ortaya çıkardı. Şimdiye kadar PS5’in 8K grafikleri destekleyeceğini ve AMD‘nin Radeon donanımına dayanan bir GPU ile AMD’nin Ryzen yongalarına dayanan sekiz çekirdekli bir işlemcinin kullanacağını biliyoruz. Gerçek zamanlı ışık izlemeyi destekleyeceğini ve “3D ses” için bir çip bulunacağını biliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı