İnternetSosyal Medya

YouTube CEO’su LGBTQ topluluğundan özür diledi

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, tüm LGBTQ bireylerden Steven Crowder’ın kanalını kapatmaları gerektiği ve yapmları gerekeni yapmadıklarından dolayı özür diledi. AZ Scottsdale’deki konferansta konuşan Susan Wojcicki, vermiş oldukları kararların LGBTQ bireyleri üzdüğünü, bu tutumu kötü bir niyetle yapmadıklarını ve LGBTQ bireyleri üzme niyetinde olmadıklarını ekledi.

Olayın başrolü Steven Crowder, Vox’un sahibi Carlos Meza hakkında homofobik yorumlardan oluşan bir video yayınlamıştı. İlk görüşte bu video YouTube kurallarına aykırı görülmedi. Ancak sonrasında hem çalışanlardan hem de YouTube kullanıcılarından çığ gibi büyüyen tepkiler sonucunda YouTube CEO’su özür diledi. Vermeleri gereken tepkiyi vermediklerini kabul eden Wojcicki, istemeden üzdükleri tüm LGBTQ bireylerden özür diledi.

YouTube CEO’su kanalı kapatmama kararlarını açıklarken bu konularda tutarlı olmaları gerektiğini söyledi. Bu kanalı kapatmaları halinde bunun gibi pek çok kanalı daha kapatmaları gerekeceğini ekledi. Bu tür kararları verirken belli bir bağlamda hareket ettiklerini söyleyen Wojcicki, LGBTQ bireyleri her zaman desteklediklerini ve YouTube’un onları her zaman destekleyen bir yuva olduğunu ekledi.

Kanalı kapatmasa da YouTube cephesi Crowder’ın para kazanmaması gerektiğini düşünerek kanalın reklamlarını engelledi. Bu karar pek çok tepkili insan için iyi bir haber olsa da yine de yeterli olduğunu söylemek güç.

YouTube CEO’su açıklık getirdi

Yönlendirilen sorulara karşın Wojcicki, videoları belli bir bağlam çerçevesinde olup olmadığı yönünde ayrıntılı incelediklerini söyledi. Buna ek olarak diğer videoların aynı minvalde olmadığını dolayısıyla kanalı kapatma kararı vermediklerini söyledi. Politiklarını sağlam temellere oturttuklarını söyleyen CEO, bu olayın YouTube’a zarar verip vermeyeceği sorusu üzerine, kurallarının sağlam dayanaklara sahip olduğunu belirtirken her geçen gün geliştiklerini de kabul etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı