Twitter yeni kamera güncellemesi.

Twitter yeni kamera güncellemesi

Twitter yeni kamera güncellemesi tanıtıldı. Bu güncellemeye göre Twitter metin merkezli ağda daha fazla fotoğraf ve video paylaşımını teşvik ediyor. Dairesel bir çekim düğmesine dokunarak veya basılı tutarak bir fotoğraf çekmenizi veya iki dakikaya kadar döngüsel bir video çekmenizi sağlayan kamerayı görmek için güncellenmiş uygulamadaki zaman çizelgesinde sola kaydırın. Takipçilerinize doğrudan canlı bir yayın başlatmak için Twitter’dan  “canlı” bir düğmeye de basabilirsiniz. Twitter’ın yeni kamera güncellemesi ile alakalı bilgiler veren yazımızda sizlerle birlikteyiz.

Yeni kamera, daha önce çektiğiniz fotoğrafları veya videoları yükleme seçeneği içermez. Buna rağmen eski usül bölümden yine bunu yapabilirsiniz. Twitter’ın ürün başkan yardımcısı Keith Coleman, gazetecilere verdiği demeçte, şirketin insanları çevrelerindeki dünyadan daha fazla görsel anları  Twitter ile çekmeye teşvik ettiğini söyledi.

Ayrıca, Twitter’ın 2015 yılında edindiği canlı yayın uygulaması olan Periscope tarafından oluşturulan ve giderek daha çok amiral gemisi uygulamasına entegre olan bir kuruluş kullanarak canlı yayınları da desteklediği biliniyor. Fotoğraf makinesinin yeni canlı akış özelliğinde, video veya yalnızca sesli yayınlarla yayın yapmanızı sağlayan Periscope markası yer almıyor.

Yeni kamerayı kullanarak çektiğiniz fotoğraflar ve videolar Twitter içinde özel görsel muamelesi görecektir. Resminizi çektikten sonra, isteğe bağlı bir konum ve resim yazısı eklemeye hazır renkli bir chyron belirir. Chyron’u varsayılan maviden diğer beş renkten birine değiştirebilirsiniz.

Twitter yeni kamera güncellemesi

Uygulama içerisinde çekilen görüntüler daha  renkli görseller olup Twiiter’ın uzun süredir ihmal ettiği kamerasının etkil bir  güncellemesi olarak karşımıza çıkacak. Şirket kameraya, özellikle de çıkartmalara daha yaratıcı özellikler eklerken uygulamanın nispeten uyuşuk denebilecek bir bölümü için uzun zamandır çalışmalar düşünüldüğü görülüyor.

En başından bu yana Twitter, kullanıcılarına etkili bir kamera uygulaması sağlama konusunda eksik kalmıştı. Bu alandaki eksiklikten dolayı insanlar farklı uygulamalara yeltenmek durumunda kalıyorlardı. Bu son gelişme ile Twitter kullanıcıları da istedikleri kamera özelliğine ulaşacaklarını umuyor. Twitter’ın yeni kamera güncellemesi ile alakalı yazımızda sizlere bu konu hakkında önemli bilgiler aktarmaya çalıştık. Gelişmeler ile birlikte neler yaşanacağı hakkında güncel bilgiler edinmek için bizi takipte kalın.

Ramazan ABAY

Bir cevap yazın


*