1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Samsung Gear S4 Nasıl Olacak?

Samsung’un Gear serisine yeni bir akıllı saat geliyor! Peki bu yeni gelecek Gear S4 hangi özelliklerle gelebilir?

İşte Yeni Gelmesi Beklenen Özellikler

Tabii ki Gear S4 için beklentilerin başında, Exynos 7270 yerine gelecek yeni çipset ile daha yüksek performans ve daha uzun pil ömrü geliyor. Ek olarak, daha iyi antrenman ve sağlık takip seçenekleri akıllı saatlerin olmazsa olmazı ve yeni akıllı saat yine mevcut sunduklarının üzerine bir şey koyması gerekiyor.

1 GB RAM ve artırılan dahili depolama kapasitesi ile geleceği düşünülen akıllı saatte küçük esnek batarya teknolojisi sunulabilir. Bataryanın kayış içerisinde geleceği ihtimaline sıcak bakılıyor. Bu durumda daha batarya için kısıtlı bir alan olacağını da düşünmek gerek. Bu anlamda şirketin bu konuyu aşması gerekiyor. Galaxy S3 Classic ve Frontier modellerinde 380 mAh batarya kullanıldığını hatırlatalım.

İki farklı boyut seçeneği ile gelmesi beklenen akıllı saat, IP68 suya dayanıklılık özelliğine sahip olacak. Yüksek kontrastlı OLED ekran da cihazda bulunacak.

Apple Watchkalp ritmi takip seçenekleriyle sağlık endüstrisine oldukça odaklanmış durumda. Bu pazarın 3 trilyon dolar değerinde olduğu ifade ediliyor. . Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinde tansiyon ölçümü için yeni bir optik sensör bulunuyor. Bu da Gear S4 için tansiyon ölçüm özelliği ihtimalini oldukça arttırıyor.

Yine alınan patentler döndürülebilir çerçeve ile bütünleşik alt ekranesnek batarya ve OLED ekranbütünleşik kamera gibi teknolojiler için beklentileri artırıyor. Bakalım Gear S4, pazarın lideri Apple Watch’u bu defa alt edebilecek mi?

 

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*