Kategoriler
Güncel Teknoloji Haberler İncelemeler Otomobil

Porsche 911 GT3vGT2 RS: İki pist canavarı

Porsche 911 GT3vGT2 RS. Hız dünyasında Porsche’den asfaltı ağlatan iki pist canavarını karşılaştıracağız. Arabalar Porsche GT3 RS ve GT2 RS. İsim olarak, sadece bir rakam ile ayrılıyorlar, ancak gaza basma zamanı geldiğinde, aralarında ondan daha fazlası var.

Porsche 911 GT3 RS

Porsche 911 GT3vGT2

Rakamlarla başlayacağız: 911 GT3 RS, 911’in 520 beygir gücü sağlayan ve sadece 3 saniyede saatte 0 ile 60 mil hızla koşabildiği hıza sahip, parça odaklı bir sürümüdür. 4.0 litre altı beygirli motoru turboşarjsız bir şey yapıyor, yani güç dağıtımı 9.000 dev / dak.

GT3 RS, 3,153 pound ağırlığında, baz 911’den 200 pounddan daha hafif. Bu, yine turboşarj eksikliğinin yanı sıra karbon fiber kaporta, bir magnezyum çatı ve bir titanyum egzoz gibi çok sayıda hafif bit sayesinde.

Tüm bu değişiklikler, ayrıca iz odaklı bir süspansiyon ve çıplak kemikleri iç kısmı, sınıra itildiğinde çok rahat hissettiren bir makine yaratmaya hazır. Elbette, servis yapılabilen bir yol otomobili aracı, ancak yalnızca pistte ne yapabileceğini gerçekten görmeye başlayabilirsiniz.

Porsche 911 GT2 RS

Porsche 911 GT3vGT2

911 GT2 RS’i GT3’ten daha fazlası olarak düşünebilirsiniz. Daha fazla güç, özellikle – 0 ile 60 arası süreyi 2,7 saniyeye düşüren ve 211’e kadar çıkabilen en yüksek hıza sahip 690 beygir olarak karşımıza çıkıyor. 292.200 ABD Doları olan GT2 RS ucuz değil, ancak sunduğu performans türü süper araba fiyatlarının karşıladığı performansın ötesinde.

Pistte GT2 RS’nin ilk izlenimi safi vahşice olarak nitelendirilebilir. Bu araba bir canavar ve kimin patron olduğunu bildirmekten çok mutlu. GT2 RS’deki vites yükselişleri bile GT3’ten daha acımasız hissediyor ve onlar da daha hızlı geliyorlar. Buradaki maksimum devir sayısı 7.200. Ekstra ağırlığa rağmen, GT2 RS’deki burun GT3’teki kadar duyarlı görünüyordu, ancak bu araba iz bırakmaya daha olumlu tepki verdi. Frenlerin apekse hafifçe sürüklenmesi, gerçekten bir ipte kaya gibi hissetmesini sağlıyor.

Porsche 911 GT3vGT2 RS

Tamam, diyelim ki bu ikisi arasında seçim yapmak için nefis derecede ayrıcalıklı bir konumdasınız. Hangisine gidiyorsun? İyi haber, yanlış gidemeyeceğin. Bunun ötesinde, bu bir öncelikler meselesidir.

En hızlısı istiyorsanız, o zaman açıkça 911 GT2 RS. 1 dakika, 24.88 saniyelik yeni ve çarpıcı bir üretim rekoru kırdı. GT3 ise 1: 26.24’te çok geride değil.

O zaman ikisi de hız için eksik olmayacak. GT3 pistte daha yönetilebilir olanıdır, biraz daha çevik ve duyarlı ve belki de hızlanmak için biraz cesaretlendirmeye ihtiyaç duyan sürücülere uygun diyebiliriz. Bu arada, GT2 RS, zaman zaman korkutucu, ama çok heyecan verici ama farklı bir şekilde. İki pist canavarı da oldukça göz kamaştırıcı. Hangisini seçeceğinize siz karar verin. Umarım ikisi arasında tercihe noktasına varıncaya kadar bir lükse ulaşma imkanınız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir