1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

TATİLDE ANTİ-BIÇAK ŞİDDETİ DERSLERİ VERİLİYOR!

İngiltere’de gençler yaz tatillerinde bıçaklı suç riskini çözmek için okulda der almaktadırlar. Aynı zamanda ev ofisi bıçak karşıtı dersler verilmektedir.
Dönem sonu etkinliklerinin spor günleri, okul gezileri ve konserler olması beklenebilir.
Gençlere “efsaneye” inanmamalarını, bir bıçak taşımanın daha güvenli olduğunu söylüyorlar.
Suç Bakanı Victoria Atkins gençlerin “ciddi şiddet artış”dan güvenli tutulması gerektiğini söyledi.
Dönem sonu yaklaşırken, ortaokullarda da uzun sıcak yaz tatillerinde bıçaklama riskini azaltmak için güvenlik dersleri veriyor.

‘Artan şiddet’

Dersler, 11 ila 16 yaşındakiler için verilmektedir. Gençlerin sosyal medyada gördükleri her şeye inanmamalarını ve diğerlerinin çoğunun bıçaklara sahip olduğuna ya da bıçak taşımanın kendini savunma biçimi olduğuna inanmamalıyız.
Gençlere, çetelerin, bıçakların ve şiddetin bir kültürün geleceğini nasıl mahvedebileceği ve aynı yaştaki gençlerin baskısına nasıl direneceği anlatılıyor.
Anti-bıçak dersleri, kişisel, sağlık ve sosyal eğitim dersleri yoluyla öğretilmekte ve ev ofisi 50.000 konu uzmanına bilgi vermektedir.
Bıçak suçu geçen yıl İngiltere ve Galler’de %22 oranında arttı, Ulusal İstatistik Bürosuna göre, bir bıçak veya keskin alet içeren yaklaşık 40.000 suçla ve özellikle Londra’da gençleri içeren yüksek profilli ölümcül bıçaklama dizisi oldu.

‘Yıkıcı Ve Üzücü sonuçlar’

The House of Commons Kütüphanesi hastanelerde yayınlanan rakamlar geçen yıl keskin nesnelerden 4.400’den fazla yaralanmayı gösteren danışmanlar tarafından tedavi edilmesi gerekenlere göre iki yıl önceye kıyasla neredeyse %22 oranında.
Bıçak suç dersleri, gençlerin bıçak taşımalarını engellemek ve ciddi şiddet eylemlerini azaltmak için daha geniş bir ev ofis stratejisinin bir parçasıdır.
Ms Atkins, “yaz tatilleri gençlere ek tehlikeler oluşturabilir, bu yüzden onları güvende tutmak ve onlara yaz tatilinin tadını çıkarmaları gereken araçları ve esnekliği vermek için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız” dedi
Çocuk Bakanı Nadhim Zahawi, “bıçak suçunun yıkıcı sonuçları vardır” diyerek dersleri destekledi ve çocukların ve ailelerin tehditten korunması gerektiğini söyledi.

 

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*