Güncel TeknolojiiOSMobil

Apple, Dünya Emoji Günü’nü Getirdiği Yenilikle Kutladı

Apple, Pazartesi günü bu sonbaharda iPhone, iPad ve Mac’e gelen tüm yeni emoji’yi tanıttı. Elbette, bu emoji’nin yapım aşamasında olduğunu ve yakında iOS ve macOS cihazlarıyla başlayacak olan tüm akıllı cihazlarda kullanılabileceğini biliyorduk.

Ancak Apple, Dünya Emoji Günü’nü kutlamak için Pazartesi günü yeni emoji açıkladı. Daha da iyisi, şirket yönetici profil sayfasını güncelledi ve düzenli fotoğrafları Memoji ile değiştirdi.

Memoji’ye aşina olmamanız durumunda, bilmeniz gereken tek şey, Animoji’nin normal animasyonlu Animoji hala orada olmasına rağmen, açık bir evrim olmasıdır. Haziran ayı başlarında WWDC 2018’de açıklanan Memoji, iOS 12 beta çalıştıran iPhone ve iPad’de zaten mevcut.

Bu özellik, yüzünüzün hareketlerini izleyen animasyonlu bir avatar emoji oluşturmanıza ve çoğu Message ve FaceTime ile ilgili bir dizi Apple uygulamasında kullanmanıza olanak tanır. Ne yazık ki, bağımsız bir Memoji uygulaması yoktur, bu yüzden onları başka uygulamalarda kullanamazsınız, ancak avatarınızı özelleştirirken birçok özgürlük elde edersiniz.

Bu özellik, iPhone X üzerinde bulunan ve derinliği ölçen ön kamera sayesinde mümkün oluyor, bu yüzden bundan yararlanmak için muhtemelen bir iPhone iPhone X veya 2018 iPhone veya iPad’e ihtiyacınız var.

Yukarıda görebileceğiniz gibi, tüm üst yöneticiler avatarlarını oluşturmak için Emoji özelliğini kullandılar ve bazıları yerinde. Tim Cook, Angela Ahrendts, Eddy Cue ve Jonathan Ive’ye bakın. Phil Schiller’ın Emojisi farklı bir kişi gösterirken, Craig Federighi avatar biraz iş kullanabilir. Belki de yeterince dikkat etmiyordu.

Hemen Emoji denemek için, bir geliştirici veya kamu sürümü olsun, en son iOS 12 beta atlamak ve avatar özelleştirmek için mesajlar uygulamasına gitmek gerekir.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı