Güncel TeknolojiİncelemeleriOSTeknoloji Haberleri

iPod Touch 2019 incelemesi: Yeni iPod sizlerle

iPod Touch 2019 tanıtılıyor. Bizler de sizin için iPod Tocuh 2019 incelemesi yazımızla karşınızdayız. 2015’te yeni bir Avengers ve Star Wars filmi vardı ve Apple güncellenmiş bir iPod Touch’ı piyasaya sürmüştü. Dört yıl sonra, yeni bir Avengers ve Star Wars filmi var ve Apple güncellenmiş bir iPod Touch’ı piyasaya sürdü. Ancak tarih tekerrür ediyor gibi gözükse de aslında her iki iPod da neredeyse aynı gözüküyor. Apple’ın yedinci nesil iPod Touch‘ı iki kat daha hızlı ve iOS 13‘ü A10 Fusion işlemcisi sayesinde çalıştırabiliyor. Ancak Apple neden işlemcisini dört yaşında iPod’unda güncelledi. Ayrıca iPhone’un altın çağında iPod kullanan hala var mı? Bu sorular merak konusu.

iPod Touch 2019

iPod Touch 2019

Minimal estetik yapısına rağmen iPod çok tercih edilebilir bir teknolojik seçenek olarak görünmüyor. Ancak yeni iPod’un, bir çocuğun mobil oyun sistemi veya hastanelerin tıbbi kayıtları izlemesi ve farklı dilleri çevirmesi veya perakende ve gıda hizmetlerinde mobil bir kayıt olarak çevirmesi gibi mükemmel özellikleri söz konusu olduğu durumlar da var. Eğer almayı düşünürseniz 4.000 şarkı kapasitesine sahip 32 GB’lık modelini 199 dolara satın alabilirsiniz. iOS’un 10-12 GB yer kapladığını düşündüğünüzde bu alabileceğiniz en iyi seçenek olacaktır.

Hala iPod kullanan var mı?


Aslında iPod Touch’ı çeşitli şekillerde kullanan çok sayıda işletme var. Apple Store’daki her çalışanın, öğelerinizi çalmak için özel bir barkod / kredi kartı kaydırma kutusunun içinde bir iPod Touch’ı var. Yeni iPod’u öncekiyle aynı boyutta tutmak fikri, Apple çalışanlarının bu özel mobil kayıt kasalarını değiştirmeye gerek kalmadan cihazları değiştirmelerini kolaylaştıracak. Apple, Mart ayında iPad Mini’yi ve geçen yıl Mac Mini’yi güncellediğinde benzer bir şey yapmıştı. Bunlar bir ürün güncellemesi için kolaylık ve maliyet tasarrufuna odaklanan Apple’ın son üç örneği.

Çok küçük

iPod Touch’ı alan herkes aynı tepkiyi verdi: “Çok küçük!” iPhone XS veya XS Max ile karşılaştırıldığında, düpedüz küçücük. Ekran, 5,8 inç iPhone XS‘e kıyasla dört inç boyutuyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda bir çentik yok. Bunun yerine büyük çene ve alnı olan kalın çerçeveler var. Arka kısım ise iPhone X döneminden önceki klasik iPhone estetiğine sahip.

Son olarak iPod’un yeteri kadar yüksek bir pil ömrüne sahip olmadığını belirtmeliyiz. Ayrıca kablosuz şarj, GPS ve IP dereceli su geçirmezlik de iPod’da yer almayanlar arasında.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı