KonsolOyun

Google Stadia kablosuz kulaklık desteksiz geliyor.

Google Stadia kablosuz kulaklık desteği olmaksızın geliyor. Bu haber pek çok oyun meraklısını şimdiden üzecek gibi. Google Stadia bulut oyun hizmeti ile bilgisayarınıza, tabletinize, televizyonunuza veya telefonunuza oyunlar aktarabileceğiniz yeni bir teknoloji. Google, Google destekli cihazları kullanarak telefondan bir tablete ve daha sonra bir TV’ye sorunsuz bir şekilde bağlanarak oyun oynayabilmenizi sağlıyor. Tüm bu özellikleri ile heyecan uyandıran Stadia için bu yazımızda üzücü bir haber ile karşınızdayız. Pek çok kullanıcıyı yakından ilgilendiren bu haberin ayrıntıları sizlerle.

Merakla beklenen Stadia ilk etapta bizi kablolu kulaklıklar ile karşılıyor. Stadia Ürün Direktörü Andrey Doronichev’e göre Google’ın Stadia denetleyicisi, Kasım ayında başladığında oyun sesinizi Bluetooth kulaklıklarınıza veya oyun kulaklığınıza kablosuz olarak aktaramayacak. Bugünün başlarında bir Reddit AMA’da, Doronichev, oyun seslerini dinlemek isteyenler için bir dizi kablolu kulaklık takmayı önerdi.

Stadia kullanıcıları için lansman zamanı yakında gelecek. Eğer Pixel telefonunuz varsa veya Chrome tarayıcısında Stadia oyunları oynamayı planlıyorsanız sizi bekleyen seçenekler çok yakında. Stadia’nın hangi Pixel telefonlarda kullanılabilir olacağı henüz belli değil. Tüm modellere entegre olup olmayacağı sorusu da yakında cevap bulacak. Merakla beklenen oyun platformu Stadia için gelen son haberler doğrultusunda kablosuz kulaklık desteğinin doğrudan olmadığını görüyoruz. Kullanıcılar kablolu kulaklıkları ile ekstra yöntemler denemek zorunda kalacaklar gibi görünüyor.

Google Stadia kablosuz kulaklık

Google Stadia kablosuz kulaklık sorunu

Stadia’nın ilk çıkış tarihinde bu durumun söz konusu olacağı kesinlik kazanmış görünüyor. Ancak ilerleyen dönemde kablosuz kulaklık desteğinin de sisteme entegre edilebileceği ve işlerin daha iyiye gidebileceği varsayılıyor. Bakalım merakla beklenen Google Stadia teknolojisinde yeni gelişmeler neler olacak. Stadia hakkında tüm gelişmeler ve teknolojiyle alakalı daha pek çok haber için bizi takipte kalın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı