Güncel TeknolojiMobil

Cam vs seramik S10 Plus modelleri

Cam vs seramik S10 Plus

Cam vs seramik S10 Plus yazımızda sizlerle birlikteyiz. Samsung’un amiral gemisi S10 Plus’ın iki farklı türünü karşılaştıracağız. Galaxy serisinin üst düzey modeli S10 Plus, eğim ve alüminyum çerçeve şekilleriyle eski modellerle aynı yolu izliyor. Ancak bu yeni modelde arka kapak malzemesi iki farklı türde geliyor. Cam ve seramik model. Bakalım düşme testleri sonucunda neler olacak. Seramik modele 250 $ daha fazla vermeye değer mi?

Cam modelde Gorilla glass 5 cam kullanılıyor. Rakibi olan model ise seramik arka kapağa sahip. Seramik arka kapaklı model cam kapaklı modelden 250$ pahalı. Arka kapak farkı dışında bu iki modelin teknik özellikleri genel manasıyla aynı. 999 $’lık temel model, karşımıza cam arka kapakla çıkıyor. Depolama miktarları arttıkça da cam kapak kullanımı sürüyor. Ta ki 512 GB veya 1 TB’a çıkıncaya kadar. Bu depolama değerinden sonrasında seramik arka kapak kullanılıyor. Yüksek depolama kapasitesinin yanı sıra, seramik modele daha yüksek bir meblağ ödemenizin nedeni dayanıklılık olacaktır. Samsung, seramik modellerinin diğer modellere kıyasla güç, dayanıklılık ve çizilmeye karşı direnç eklediğini belirtti.

Bu iddiaların doğruluğunu kanıtlamak için şüphesiz teste tabi tutmak gerekti. Bakalım kazanan kim olacak?

Cam vs seramik S10 Plus

Her iki telefon da kutu içerisinde gelen ekran koruyucularıyla beraber 90 cm. yükseklikten teste tabi tutuldu. Bu yükseklikte gerçekleştirilen testte S8 ve S9 modelleri kırılmıştı.

Her iki telefonda da alüminyum çerçeve düşüşü biraz etkileyen faktör oldu. Ancak iki model de istenildiği gibi arka yüzü üzerine düştü.

Cam S10 Plus

Telefonun arka camının çimento kaldırımdan bir miktar moloz ve camın alüminyum çerçevesine ulaşmak için kıvrıldığı yerde birkaç küçük çizikten kurtulduğu hemen fark ediliyor. S10 Plus üzerindeki ekran koruyucusunda, incelemede birkaç kabarcık ve döküntüye rastlandı. Ancak ön tarafta ciddi bir hasar saptanmadı. Üst sınırda camın ilk çarpması muhtemel olduğu birkaç çizik çerçevede yer aldı.

Seramik S10 Plus

Seramik S10 Plus, seramik sırtı sağ üst köşesinde sadece iki küçük açık renkli noktalar ve alüminyum çerçeve üzerinde bazı sıyrıklar ile benzer hasara yol açtı.

Genel anlamda iki modelin de serinin eski modellerinden daha başarılı olduğunu söylemek mümkün. Seramik ve cam kapak arasındaki tercihte 250$ ekstra ödeme değer mi konusuna gelirsek ihtimal dahilinde olup kesin bir şey söylemek zor olsa gerek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı