1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Apple Yeni Mac Pro’yu Tanıttı

Apple, dün akşam San Jose’deki Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliğine başladı. Firma çok sayıda önemli duyuru yaptı ama muhtemelen teknoloji meraklıları için en ilginç olanı tamamen yeni Mac Pro bilgisayarının ve Pro Display XDR monitörünün tanıtılmasıydı.

Yeni Mac Pronun ön delikleri ve tutamakları elden geçirildi. Ayrıca, bu 18 kg‘lık, 52 x 45 x 22 cm‘lik makine tekerlekli olarak kullanabiliyorlar.

Tamamen yeni Mac Pro alıcılarının içinde yapılandırabilecekleri bir dizi güçlü seçenek var.

  • 28C / 56T‘ye kadar Intel Xeon W işlemci desteği
  • 1,5 terabayta kadar DDR4 ECC sistem belleği (12x 128GB DIMM)
  • 2,6GB / s‘ye kadar sıralı okuma ve 2,7GB / s‘ye kadar sıralı yazma ile 4 TB‘a kadar dahili SSD depolama
  • 8 dahili PCI yuvası (iki adet USB-3 bağlantı noktası ve iki Thunderbolt 3 bağlantı noktası olan bir IO kartı için dört adet çift geniş, 3 adet tek geniş, bir adet yarım uzunluklu yuva)
  • Dört GPU‘ya kadar iki MPX modülü – (iki Radeon Pro Vega II Duo grafik kartı ile)
  • Apple Afterburner hızlandırıcı kart – saniyede 6.3 milyar piksele kadar kod çözme yeteneğine sahip, programlanabilir bir ASIC içeren “gerçek zamanlı olarak üç adede kadar 8K ProRes RAW video veya 12 akışlı 4K ProRes RAW video kodunu çözme”
  • 1.4 kW güç kaynağı
  • 2x USB 3.0 bağlantı noktası, 2x Thundebolt 3 bağlantı noktası, iki adet 10 Gb Ethernet bağlantı noktası içeren I / O kartı. Wi-Fi ac ve BT 5 de desteklenmektedir
  • “Bir iMac Pro kadar sessiz”
  • Temel sistemde 8 çekirdekli Intel Xeon işlemci, AMD Radeon Pro 580X, 32 GB bellek ve 256 GB SSD

Apple, yeni Mac Pro’nuz için uygun bir monitörü tanıttı

Yeni Apple Pro Display XDR, 32 inç Retina 6K ekrana sahip. Apple, HDR‘nin çok ötesinde olduğunu ve “Extreme Dynamic Range” anlamına gelen XDR kısaltmasını oluşturduğunu söylüyor. Pro Display XDR, zirvede endüstri lideri 1000nit tam ekran sürekli parlaklık üretir. 1.000.000: 1 kontrast oranına ve süper geniş görüş açısına sahip. Renk üretimi için bu ekran gerçek 10 bit renk derinliği ve P3 geniş renk gamı ​​sunuyor. Ayrıca, ekran, son derece düşük yansıma ve düşük parlama için tasarlanmış.

Apple Pro Display XDR’yi kullanan içerik oluşturucuları 4K içeriğini kolayca işleyebilecekleri bir tuvali ve araçlarını tek bir ekranda görüntülebiliyor. Apple, ekran ve arka ışık LED’lerini kalibre ediyor ve ekran, hedeflenen hedef cihazlardaki içeriği kontrol etmek için referans modları sunuyor. Bu monitöre bağlanmak için tek Thunderbolt 3 (USB-C) bağlantı noktasını kullanacaksınız. Ayrıca şarj etmek veya senkronize etmek için üç adet USB-C (USB 2) portu bulunuyor.

Apple Pro Display XDR’nin fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurarak, ilk önce tamamen yeni Mac Pro’nun tasarım estetiğini paylaştığını göreceksiniz. Bu durumda hava deliklerinin uzun süre boyunca yüksek parlaklık seviyelerini korumak için gerekli hava akışını kolaylaştırdığı söylenir. Ürünle birlikte verilen stand beklenen yüksekliğe ve eğime ayarlanabilir ve ekranı dikey olarak döndürebilir.

Apple Pro Display XDR, standart cam kaplamalı 4999 dolara satılıyor. Ancak Pro Stand (999 dolara) veya VESA adaptörü(199 dolara) fiyata dahil değil.

Avatar
Cihangir Han DEVRAN

Bir cevap yazın


*