BilgisayarDonanımGüncel TeknolojiİncelemelerTeknoloji Haberleri

Dell’in yeni iş Laptop’u eller serbest kullanılabilecek

Dell’in yeni iş Laptop’u

Dell’in yeni iş Laptop’u eller serbest kullanım özelliği ile geliyor. Bu yazımızda sizlere bu özelliklerden bahsedeceğiz. İş bilgisayarında oturum açmak her zaman acı verici bir şeydi, ancak Windows Hello yüz tanıma, parmak izi taraması ve Apple’ın Touch ID sistemleri gibi gelişmeler son yıllarda biraz daha az acı verici hale geldi. Şimdi, Dell’in daha da kolay bir seçeneği var. Kısa süre önce piyasaya sürülen bir iş dizüstü bilgisayarı olan Latitude 7400 2’si 1 arada, Microsoft’un Windows Hello yüz tanıma uygulamasını bir adım daha ileri götüren yeni bir ExpressSign-in özelliği var: yüzünüzü arar ve sonra uyku modunda olsa bile otomatik olarak sisteme girer.

Yeni giriş sistemi dışında 1,599 ABD Doları (test edildiği gibi 2,802 ABD Doları) Latitude oldukça tipik bir küçük işletme dizüstü bilgisayarıdır. 14 inç FHD (1920 x 1080) ekran, şaşırtıcı bir şekilde, bir LED’li ve yakınlık sensörlü bir IR kamera için hala yeterli alan içeren çok dar bir çerçeveyle çevrilidir. Çerçeve ayrıca ekranın 2’si 1 arada bir sistemi yapan 360 derecelik yayı hareket ettirmesine izin veren iyi tasarlanmış menteşeler bulunuyor. Ekran oldukça iyi – çoğu iş uygulamaları ve gündelik video izleme için kesinlikle yeterince iyi.

Ekran Sizi Biliyor

Önceki teknolojilerde en büyük sorun, Microsoft’un Windows Hello yüz tanıma sistemi ile birlikte Intel’in Context Sensing teknolojisini kullanmasıydı. Yeni fikir ile Latitude’un yüzünüzü tanıması ve bir şey yapmanıza gerek kalmadan bilgisayarı başlatması imkanı sunuluyor. Sistemi uyandırmak için klavyeye bile basmanıza gerek yok.

Dell’in yeni iş Laptop’u dikkat çekici

Doğrudan ekrana baktığınızda, yakınlık sensörü kameranın her iki tarafındaki iki LED’in bir veya iki saniye boyunca yanıp sönmesine neden olur, ekran açılır ve ekrandaki Windows Merhaba göz simgesi ileri geri bakar seni tanımaya çalıştığını. Sistemin sizi tanıması ve ayarlaması genellikle beş saniyeden kısa sürer. Ayrıca bilgisayarın ekranı kilitlemesinin ve kapatmasının ne kadar süreceğini de belirleyebilirsiniz; Bir, iki veya üç dakika sürebilir.

Şu anda, Latitude 7400 2’si 1 arada, ExpressSign-in’i kullanan tek sistem. Şansınız varsa, bu teknoloji gelecekteki işletme ve tüketici dizüstü bilgisayarlarına entegre edilecektir. Bu arada, o uzun uçak yolculukları sırasında size koltuk arkadaşınıza göstereceğiniz bir şey çıkmış olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı