AndroidGüncel TeknolojiMobil

Vivo, 4000 mAh bataryayı 13 Dakikada Dolduruyor

Vivo Süper FlashCharge 120W teknolojisini duyurdu ve böylece yeni bir katılımcı bugün ultra hızlı şarj eden Çin telefon savaşlarına katıldı. Nasıl çalıştığıyla ilgili henüz bir detay yok. Ancak iddia, 4.000 mAh‘lık bir telefon bataryasını yalnızca 13 dakika içinde tam olarak şarj edebilme yeteneğine sahip olduğu.  Şirket temsilcileri daha fazla bilgi talebine cevap vermedi.

Bir Vivo ürün müdürü Weibo‘ya yaklaşık 16 saniyelik zamanda yüzde 10 ila 14 arasında şarj edebilen bir telefon gösteren video yayınladı.

Bu zamana kadar bu konudaki en iyi başarısı Vivo 4000mAh pil kapasitesi ile hızlı şarj ile gelen iQOO oyun akıllı telefonuydu. Cihazın 44W hızlı şarj teknolojisi ile tamamen şarj olması sadece 45 dakika sürüyor. 44W hızlı şarj sağlamak için FCC teknolojisiyle birlikte dönüşüm oranı %97 olan yeni bir şarj tampon teknolojisi kullandığı da söylendi.

Mart ayında, Xiaomi, 4.000mAh bataryayı 17 dakika içinde şarj eden 100W’lık bir şarj sistemini duyurdu. Ancak teknoloji henüz ticari olarak hiçbir cihazda kullanılmadı. İnsanların gerçekten satın alabilecekleri en hızlı şarj eden telefon, 3.400mAh bataryasını 35 dakikada dolduran Süper VOOC şarj cihazıyla birlikte gelen Oppo Find X Lamborghini Edition olarak kalıyor.

Vivo, 5G telefonunu MWC Shanghai 2019‘da açıklayacağından, şirketin yeni 120W Süper Hızlı şarj teknolojisini de açığa çıkarmasını bekleyebiliriz. Peki bu kadar hızlı bir sistem telefonlarımız için güvenli olarak mıdır?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı