1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Toyota, Uber’e 388 milyon £ yatırım yaptı

 Toyota’nın Uber için Autono-MaaS test aracı Sienna’ya dayanıyor (resimde)Toyota, Uber'e 388 milyon £ yatırım yaptı

Toyota , 388 milyon £ ‘lık yolculuk paylaşımı şirketi ve şoförsüz araba teknoloji geliştiricisi Uber’den daha fazla yatırım yaptığını duyurdu .

Uber’in ağındaki teknolojiyi test etmek için bir Toyotas filosunu inşa etme vaadinde bulunan Toyota‘nın, “bir hareketlilik hizmeti olarak pazardaki otonom sürüş paylaşımının geliştirilmesi ve ilerletilmesi amacıyla” yatırım yapıldığını belirtti.

Uber sağlanan arabalar Toyota ‘Sienna dayalı olacaktır MPV – rakip olarak ABD’de satılan Chrysler Pacifica , Ford S-Max über rakibi için seçim MPV ölçüsünde sürücüsüz teknoloji şirketi ve Google iştiraki Waymo . Toyota test aracı Autono-MaaS (bir servis olarak otonom hareketlilik) olarak adlandırılacaktır.

Toyota‘nın bağlı olduğu araba bölümünün başkanı Shigeki Tomoyama, “Dünyanın önde gelen binek otomobil paylaşımı ve otomatik sürüş Ar-Ge şirketlerinden biri olan Uber ile çabaları birleştirerek gelecekteki hareketliliği daha da ileriye taşıyabiliriz” dedi.

Uber, şimdiden sürücüsüz otomobil ortaklığı için Volvo ile ortaklık kurdu , ancak Toyota‘nın, Geely‘nin sahip olduğu İsveç markasını değiştirmek yerine, Volvo‘nun Uber ortağı olarak çalışacağı anlaşılıyor. 

Yeni Toyota Auris, süper rasyonel ve iyi bir sahiplenme önerisidir, ancak sınıfının en iyisi olan karakter ve dinamiklerden yoksundur.

Toyota, Uber ile olan ortaklığın bir sonucu olarak kendi kendine sürüş teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesini hedefliyor. Son yıllarda tamamen sürücüsüz bakla konseptlerini sergiledi. Uber ceo’su Dara Khosrowshahi şunları söyledi: “Amacımız dünyanın en güvenli kendi kendini süren araçlarını Uber ağına yerleştirmektir. Bu anlaşma, bir gerçekliğin yapılmasına yönelik önemli bir adımdır. Uber’in ileri teknolojisi ve Toyota’nın güvenlik konusundaki taahhüdü ve ünlü üretim becerisi bu ortaklığı doğal bir uyum haline getiriyor. Ekiplerimizin neler başardığını görmek için sabırsızlanıyorum. ”

Toyota Araştırma Enstitüsü CEO’su Gill Pratt şunları söyledi:  “Uber’in otomatik sürüş sistemi ve Toyota’nın Guardian sistemi, hem otomatik sürücü hem de araç için genel araç güvenliğini artırarak, araç ortamını ve gerçek zamanlı durumu bağımsız olarak izleyecektir.”

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*