1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Riot Games, Mobile Legends arasındaki dava karara bağlandı!

Riot Games ekibi, Moonton şirketine League of Legends oyununu taklit ettiği gerekçesiyle dava açmıştı. Oyundaki şampiyon tasarımlarındaki benzerliğe ayrı bir önem gösteren Riot Games, California’da yürütülen bir davada Mobile Legends’ın kendi oyunlarına olan benzerliklerini görsel ile açıkladı.

Davadaki şikayet sebebi ise Mobile Legends’ın League of Legends’ı kopyalayarak milyon dolarlar kazanmasıydı. Mobile Legends’ın sahibi olan Moonton Şirketi yaptığı açıklama ile sadece 2.9 milyon çin yuanı (yaklaşık 390.000$) ödeyeceğini belirtmişti. Fakat mahkeme para biriminin yanlış olduğunu duyurdu ve cezanın dolar üzerinden uygulanacağını açıkladı.

Riot Games tarafından dava açılan Mobile Legends, haksız bulundu ve tazminat cezasına çarptırıldı. Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan dava ile Riot Games, Mobile Legends’ın sahibi Moonton’a karşı tam 2.9 milyon dolarlık tazminat kazandı.

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

What other's say about : Riot Games, Mobile Legends arasındaki dava karara bağlandı!


Avatar

dabbe

21 Temmuz 2018 Cevapla

vay be…

Bir cevap yazın


*