DonanımMobilTeknoloji Haberleri

Oppo ekran altı kamera teknolojisi geliştiriyor

Oppo ekran altı kamera teknolojisi haberi ile karşınızdayız. Yanlış duymadınız. Hızla yükselen teknoloji devi Oppo, hir yenilikle daha geliyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca akıllı telefon tasarımı, ekran / gövde oranını en iyi şekilde nasıl artıracağımız ve ekranların baskın olduğu cihazlarda kritik bileşenleri nereye koyacağımız konusundaki tartışmalar hâkim oldu. Parmak izi okuyucuların ekrana entegre edilmesi bu anlamdaki ilk gelişmelerden olmuştu. Şimdi sıra selfie kameraların ekrana entegresinde. Ekran gövde uyumunda çığır açma girişimlerini ekran çentikleri ve açılır selfie kameraları ile paylaşan bir şirket olan Oppo, bu hafta, MWC Shanghai‘da ekrana entegre edilen selfie kamera teknolojisini gösteren ilk firma oldu. Gösterinin yanı sıra, Oppo teknolojinin gerçekte nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi açıkladı.

Oppo ekran altı kamera

Oppo ekran altı kamera teknolojisi. Bir devrim daha geliyor.

Oppo, yeni ekranda ışığın kameraya ulaşabilmesi için yeniden tasarlanmış bir piksel yapısıyla çalışan özel şeffaf bir malzeme kullanıldığını söylüyor. Sensörün önünde, daha geniş bir diyafram açıklığına sahip objektif ile diğer selfie kameralardan daha büyük olduğu da belirtildi. Kamera için ayrılan ekran alanı hala dokunmatik kontrolle çalışıyor ve Oppo, ekran kalitesinden ödün vermeyeceğini söylüyor. Ancak Engadget Chinese’in uygulamalı fotoğrafları, kamera alanının belirli koşullarda göründüğünü gösteriyor. Oppo, bir kameranın önüne bir ekran yerleştirmenin doğal olarak fotoğraf görüntü kalitesini düşüreceğini, bulanıklık, parlama ve renk tonu gibi üstesinden gelinmesi gereken önemli sorunları doğurduğunu kabul ediyor. Şirket, bu sorunları gidermek için donanıma göre ayarlanmış algoritmalar geliştirdiğini ve kalitenin “ana cihazlarla aynı” olduğunu iddia ediyor. Ancak yeni bir amiral gemisinde bu teknolojiyi görmedikçe tam olarak emin olamayız.

Peki bu ne zaman gerçekleşecek? Oppo, “yakın gelecekte” ekran altı kameralı bir cihazı piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Şirket, ticari bir ürüne göndermeden önce prototip formundaki ticari fuarlarda çekirdek teknolojiyi gösterecek.

Mevcut amiral gemilerinden Reno‘nun zoom teknolojisi bu deney için iyi bir seçenek olabilir. Yakında geleceğini beklediğimiz bu yeni teknoloji şimdiden hayli heyecan verici. Mobil kamera teknolojisindeki gelişmeler ve daha pek çok şey için bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı