1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

MacOS Mojave, WWDC 2018’de Karanlık Mod ve Masaüstü Yığınlama’ yı ekliyor!

Apple, masaüstü işletim sisteminin en yeni sürümünü duyurdu.

Apple’ın Mac için en son işletim sistemi yolda.

Şirket, Pazartesi günü San Jose, Kaliforniya’daki yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda Mojave adlı MacOS yazılımının en yeni sürümünü duyurdu.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, “Bugün, Mac için büyük bir adım atmaktan heyecan duyuyoruz.” Dedi.

Yeni özellikler de şunları içerecek:

  • Karanlık Mod yazılımı geceleri ekranı daha iyi görmenize yardımcı olacak.

 

  • Masaüstünüzde dağınıklığı organize eden Masaüstü Yığınlama. Belgeler, PDF’ler, e-tablolar ve daha fazlası gibi dosya türlerini bir araya getirecek.

 

  • Galeri Görünümü, Finder‘da altta büyük bir önizleme ve küçük resimler gösteren yeni bir görünüm. Görüntüleri daha kolay döndürmek gibi şeyleri yapmanızı sağlar. Hızlı Eylemler adlı bir özellik şifre korumalı PDF oluşturmanıza olanak tanıyacak.

 

  • Ekran görüntüleri geliştirildi. Bunları bir iPhone üzerinde yapabileceğiniz gibi işaretleyip artık daha kolay ayarlayabileceksiniz.

 

  • Süreklilik Kamerası. Keynote uygulamasında, telefonunuzdan bir fotoğraf seçebilir ve slayt gösterisinde olması gereken yerde anında görüntüleyebileceksiniz.

 

  • Apple Haberler, Hisse Senetleri, Ev ve Sesli Notlar gibi yerel Apple uygulamaları Mac’e geliyor.
    Mac App Store, editoryal seçmelere ve keşfe odaklanarak yeniden tasarlandı.
İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*