BilgisayarDonanımGüncel Teknoloji

Asus’un yeni oyun mouse pad’i, telefonunuz için LED ışıkları ve Qi şarj cihazına sahip

ROG Balteus, Asus‘un en yeni hareketli yüzeyi. (Açıkçası, böyle bir ana teknoloji sadece yaya “mouse pad” olarak etiketlenemez.) Oyuncular için tasarlandı ve entegre bir Qi şarj cihazının ek bonusuna sahip.

Ek özellikler dışında, ROG Balteus ayrıca uzun bir portre düzeni için normal peyzaj tasarımını atlatır. Asus, oyuncuların mouse pad’lerini çok fazla değiştirmeden farelerini daha rahat kullanmasına yardımcı olması gerektiğini söylüyor. Bunun doğru olduğundan emin değilim, ancak 37 santimetre boyunda (14.5 inç) 32 santimetre genişliğinde (yaklaşık 12.5 inç), kesinlikle daha fazla kullanılabilir alan olacak gibi görünüyor.

ROG Balteus’un iki versiyonu vardır: 15 LED ışığa sahip standart bir sürüm ve daha önce bahsedilen Qi kablosuz şarj cihazını mouse pad’in sağ üst köşesine ekleyen yükseltilmiş bir model, böylece telefonunuzu doğrudan bilgisayarınızdan şarj edebilirsiniz . Her iki fare pedi de başka bir şarj cihazını veya kablolu bir fareyi takmak istediğinizde bir geçiş USB Tip A bağlantı noktasına sahiptir.

Teknik olarak, ROG Balteus bir Qi şarj cihazı içeren ilk mouse pad değildir. Corsair’in MM1000 Qi kablosuz şarj fare pedinin yanı sıra yumuşak keçe ve deriden yapılmış Takieso Greft Tasarım MousePad +. Ancak Asus, LED aydınlatma ve Qi şarj cihazı sunan ilk kişi olarak görünüyor ve bir kez daha teknoloji yürüyüşünün bizi asla şaşırtmayacağını kanıtlıyor.

ROG Balteus için herhangi bir fiyatlandırma veya çıkış tarihi açıklanmadı, ancak Asus bunun “yakında” açık olması gerektiğini söylüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı