HaberlerİncelemeleriOSMobilYazılım

iPhone SE 2 yayın tarihi, fiyatı ve teknik özellikleri

iPhone SE 2 yayın tarihi

Birçok söylentiler, 2018’de piyasaya sunulan iPhone SE’nin yeni versiyonuna işaret ediyor. Yeni telefonun Mayıs 2018’de varacağı ve yılın ilk çeyreği veya ilk yarısı içinde olacağı yönünde bazı söylentiler vardı. Diğer söylentiler, iPhone SE 2‘nin Apple’ın WWDC etkinliğinde 4 Haziran’da başlayacağını, ancak Apple‘ın bu etkinliği iOS 12 ve watchOS 5 gibi yazılımları göstermek için kullandığını öne sürdü.

IPhone SE durdurulacak mı?

Birkaç analist, yeni bir iPhone SE’nin olmayacağını öne sürdü. Ocak 2018’de Ming-Chi Kuo, Apple’ın “geliştirme kaynaklarını kullandığını” söyleyen bir araştırma notu yazdı ve bahar lansmanı penceresi için yeni bir SE üretemedi. “2017’nin ikinci yarısında aynı çeyrekte üç yeni iPhone modelinin duyurulması, Apple’ın böyle büyük bir çaba sarf ettiği ilk kez oldu” diye yazdı. “Henüz en karmaşık tasarıma sahip olan iPhone X‘in gecikmesi, Apple’ın geliştirme için yeterli kaynağa sahip olmadığını gösteriyor. 2018’in ikinci yarısı için boru hattında üç yeni modelle Apple’ın kullandığını düşünüyoruz kalkınma kaynaklarını arttırmak. ”

iPhone SE 2 fiyatı

IPhone SE şu anda 32GB ve 128GB sürümlerinde mevcuttur. İngiltere’de 32GB modelin fiyatı £ 379; 128GB £ 479. (Karşılaştırma yapmak gerekirse, ABD’de iPhone SE 32GB için 399 ABD Doları ve 129 GB için 449 ABD dolarıdır.) IPhone SE 2’nin, piyasaya sunulduğunda başladığına benzer şekilde fiyatlandırılmasını bekliyoruz.

iPhone SE 2 boyutları

Şu anda iPhone SE 4inç ekrana sahip (çapraz olarak ölçülmüş 4 inç). Yakışıklı, 123,8 mm x 58,6 mm ve 7,6 mm kalınlığında. Bu 113g ağırlığındadır. Yeni iPhone SE boyutları daha da zayıflayabilir. Örneğin, telefon 7,0 mm’de iPhone 8 kadar ince olabilir. Apple, iPhone SE için iPhone 5s-esque tasarımını atmaksa, iPhone 8 tasarımını taklit etmekten yana, bu mümkün olabilirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı