Kategoriler
Güncel Teknoloji Haberler İncelemeler iOS Mobil Yazılım

IOS 12’de kendi Memoji’nizi nasıl yapabilirsiniz? (İphone X içerir!)

Öncelikle tabi ki bir İphone X‘ e ihtiyacınız var.Normal olarak…

 

Apple’ın iOS 12 sürümü ile Memoji geliyor. Esasen Animoji’nin kişileştirilmiş versiyonu – Memoji‘nizi sizin gibi görünecek şekilde tasarlayabilir ve daha sonra aptalca video veya fotoğraf göndermek için kullanabilirsiniz. Şimdilik, Memoji’yi kullanmak için iOS 12 çalıştıran bir iPhone X uygulamasına sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

 

IMESSAGE APP ÇİZİMDE MEMOJI BUL VE MINI ME’İNİZİ TASARLAYIN

 

Memoji’ye sadece iMessage üzerinden erişebilirsiniz. Animoji simgesine (küçük maymun) dokunmanız gerekir. Buradan, sola kadar tüm yolu kaydırmak ve “yeni Memoji” ye dokunmak. Bu, Memoji yapımcısı başlatacaktır. Süreç nispeten kendini açıklayıcıdır. Mavi ve pembe gibi beklenenden daha çok yabancı seçeneklere kadar değişen cilt tonunuzu seçebileceksiniz. Saç stilinizi, göz renginizi, kafa şeklinizi, burnunuzu ve dudaklarınızı ayarlayabilirsiniz. Çiller, yüz kılları, küpeler, şapkalar ve gözlüklerle daha kişiselleşebilirsiniz. Gözlük takan bir insan olarak söyleyeceğim, seçenekler harika değil. Ancak, şu anda ne giydiğinize nispeten benzer bir şey seçebilmeliydiniz ve eğer olmasa da, Apple, gelecekteki bir güncellemede seçim yapmanız için size daha fazlasını verecektir.

 

Artık Memoji’nizi oluşturduğunuza göre, mesaj göndermek için kullanmaya başlayabilirsiniz. IMessage’daki Animoji uygulamasına geri döndüğünüzde, Memoji’nize hızlıca kaydırabilir ve yüzler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Gerçek içerik oluşturmaya hazır olduğunuzda kırmızı kayıt düğmesine basın. Ne istersen kaydetmek için 30 saniyen var. Bu görüntüyü inceleyebilir ve ardından doğrudan iMessage’a gönderebilirsiniz. Bu mesajları Android kullanan arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz; Sadece video dosyası olarak gönderir. Bu dosyayı, gönderdikten sonra her zaman kaydedebilirsiniz, bu yüzden sadece o videoyu başka bir yere göndermek istiyorsanız, sadece kendinize göndermeniz ve sonra kaydetmeniz gerekir.

 

Belki 30 saniye senin için yeterli değil. Bu durumda, iMessage’daki kamera simgesine dokunun. Bu kamera uygulamasını açacak ve oradan kullanmak istediğiniz kamera modunu seçebilirsiniz. Videoya kaydırdıktan sonra, sol alt köşede küçük bir yıldız görürsünüz. Bu Memoji de dahil olmak üzere birkaç farklı efekt seçeneği getiriyor. Tekrar o maymuna dokunun, kamerayı kendinize çevirin ve kullanmak istediğiniz Memoji’ye kaydırın. Sağdaki köşedeki küçük “x” ye hafifçe vurarak o menüden çıkın. Memoji’niz yüzünüzde görünecektir (ön kameranıza geri döndüğünüz sürece) ve kayda başlayabilirsiniz.

Avatar

Yazar İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir