Güncel TeknolojiİncelemelerİnternetTeknoloji Haberleri

Google SOS uyarıları gelişen koruma sistemleri

Google SOS uyarıları

Google SOS uyarıları güncelleniyor. Yapılan güncelleme ile hayati önem taşıyan SOS uyarıları gelişiyor. Google’ın doğal afetlerle alakalı hizmeti SOS uyarıları gelişmeler ile farklı bir boyuta taşınıyor. Haberimizde sizlerle Google SOS uyarılarının son hali hakkında ayrıntıları paylaşacağız. Orijinal tanıtımlarından iki yıl sonra , Google, SOS Uyarılarını , sizi doğal afetlerden etkilenen alanlar hakkında daha fazla gerçek zamanlı bilgilerle ve Google Haritalar’da sizi tehlikeden uzaklaştırmaya yardımcı olacak yeni navigasyon uyarılarıyla güncellemektedir. Değişiklikler ayrıca etkilenen alanları göstermek için görsel bir kaplama ile depremler, kasırgalar ve taşkınlar hakkında daha ayrıntılı görsel bilgiler sunacaktır.

Kasırgalar için Google, rotalarını tahmin etmeye çalışacak ve etkilenen bir bölgeye yakınsanız Google Haritalar’da bir kriz bildirim kartı görüntüleyecektir. Taşkın tahminleri, ciddiyetle ilgili bilgilerle birlikte etkilenen alanların haritasında bir kaplama gösterecektir. Sonunda, depremler ayrıca merkez üssünü, büyüklüğünü ve etkilenen alanlarını gösterecek bir kriz kartı alacaktır.

Google SOS uyarıları

Google’ın SOS Uyarıları , doğal bir felaket durumunda hızlı bir şekilde temel bilgileri sağlamanın bir yoludur. İlgili bir terimi ararsanız, Google ilgili haberlerin, acil durum telefon numaralarının, güvenlik ipuçlarının ve Twitter güncellemelerinin bir özetini gösterir. En ciddi durumlarda, Google etkilenen bölgedeki kullanıcılara bir push uyarısı gönderir.

Yeni görsel SOS Uyarıları önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulacak, ancak desteklenen platformlar ve bölgeler farklı doğal afetler arasında değişiyor. Yani başka bir deyişle SOS uyarılarının türleri afetlerin şekillerine ve afetlerin yaşanacağı bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Bu şekilde bir sınıflandırma, sistemin kullanıcı açısından çok daha fazla fayda sağlayan bir yapıda olmasını sağlayacaktır.

Google Haritalar navigasyon uyarıları ve deprem göstergeleri dünya çapında mevcut olacak. Depremler Android, iOS, masaüstü ve mobil web’de görünürken, navigasyon uyarıları sadece iOS ve Android’de olacaktır. Bu arada, sel görselleştirmeleri Android, masaüstü ve mobil web’de desteklenecek, ancak yalnızca bir selde boğulma riskinin özellikle yüksek olduğu Hindistan’da bulunabilecek. Son olarak, kasırga görsel tahminleri ABD, Meksika, Karayipler, Batı Avrupa, Japonya, Tayvan, Çin, Filipinler, Vietnam, Tayland ve Güney Kore’deki tüm platformlarda geçerli olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı