Güncel Teknoloji

En popüler aksesuar iphone kulaklık dongle’ı

Apple insanların satın almayı sevdiği birçok cihaz üretmektedir: iPhone, iPad, MacBook ve daha fazlası. Ancak Best Buy’un satış verilerinde Ceros’un yayınladığı bir rapora göre hiçbiri Lightning bağlantılı 3.5mm dongle kulaklık jakı kadar sevilmedi.

Grafiğe göre, 9$ dongle bir önceki şampiyonu üçayak uzunluğunda Lightning kablosunu, sollayarak bir elektronik mağazasında en çok satılan Apple ürünü olarak domine edildi.

Şimdi, dongle’ın Apple‘ın sektördeki standart portları cihazlarından çıkarmaya yönelik kararını vermesi veya adaptörün kolayca kaybolması veya kırılmaya yatkın olması nedeniyle grafikte üst sıralarda yer aldığını öne sürenler var. Ancak bu insanların dongle’ın hayatlarına getirebileceği cesur şıklığı henüz fark etmediklerini söyleyebilirim.

https://twitter.com/SophiaCannon/status/1025245403430772737

Ne yazık ki çok yakında bu dongleların yerini farklı bir Apple ürünü olan AirPodslar alacak gibi gözüküyor. Görünüşe göre Apple hepimizle bir oyuncak gibi oynuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlker Taşcı

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı