1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Avustralyalı genç Apple sunucularını sömürdü!

Avustralyalı genç bir hacker, Apple sunucularına defalarca erişerek güvenliği alt üst etmiş durumda. Apple sunucularından 90GB üzerinde veri çaldığının ortaya çıkması gündeme bomba gibi düştü!

Bu genç hackerApple tarafından 1 yıl sonra keşfedilmiş. Sonrasında Apple, FBI ile iletişime geçti ve Avustralya Federal Polisi ile temas kuruldu. Polis, genç hackerin evinin adresini bulup, evine baskın düzenledi ve bilgisayarı ele geçirildi. Genç hackerin çalınan verilerin konulduğu klasöre verdiği isim “hacky hack hack“.

Çalınan dosyaların içinde kullanıcı hesap bilgileri, güvenli yetkilendirme anahtarları ve güvenlik dosyaları bulunuyor. iCloud kullanıcılarına ise önlemler alıp şifrelerinin değiştirmeleri ve endişe edip etmemeleri konusunda bir bilgilendirme yapılmadı.

Gencin avukatı bu saldırıda kötü bir niyet olmadığını ifade ediyor ve gencin Apple‘de çalışmak istediğini belirtiyor. Bu olay ise Apple yetkililerinin dikkatini çekmiş olabilir. 16 yaşındaki Avustralyalı genç hackerin cezası gelecek ay belli olacak.

Siz internetdeki verilerinizin güvenliği ve gizliliği konusunda endişe duyuyor musunuz? ve Sizce gencin cezası ne olabilir?

İlker Taşcıhttp://www.turtech.com.tr

2007 yılından itibaren bilgisayar ve teknoloji alanına karşı olan ilginç merak duygum sayesinde, kendimi bu yönde geliştirmeye sürekli özen gösterdim. 2012 yılında kendi şirketimi kurarak çeşitli sektörlerdeki müşterilerime, bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Sistemleri Uzmanı ve Web Geliştiricisi olarak destek vermekteyim.

Bir cevap yazın


*