Güncel TeknolojiHaberleriOSMobil

Yeni iPhone’lar MicroLED Ekrana Sahip Olabilir!

Foxconn, Apple‘ın MicroLED ekran teknolojisine yaptığı yatırımı artırdığını bildirdi. Bu durum gelecekteki yeni iPhone modellerinin MicroLED ekrana sahip olma olasılığı artıyor.

Foxconn‘un bu konuyla ilgili olarak Apple‘a bir teklifte bulunduğu hakkında bazı dedikodular mevcut. Eğer ki Apple ile Foxconn bu konuda anlaşabilirse, Apple’ın iPhone, iPad ve Watch cihazlarında MicroLED ekran yer alacak. Peki MicroLED iPhone ya da diğer ürünler ekran konusunda neler sunacak?

MicroLED ekranlar da aslında OLED ekranlarla benzer bir deneyim vaat ediyor. Fakat MicroLED ekranlarda OLED ekranlarda olduğu gibi yanma problemimeydana gelmiyor. Bunun sebebi ise MicroLED ekranların organik maddeler yerine inorganik maddeler kullanılması.

Bunun yanı sıra MicroLED ekranlar, enerji verimliliği konusunda daha da iyi olmasıyla birlikte daha ince yapıdadırlar. Bu ince yapısı sayesinde, gelecekteki iPhone’lar daha da ince olabilir. Bunun dışında pikselleri tek tek aydınlatma; siyah pikselleri, tamamen kapatabilme gibi özelliklere de sahip.

Fakat bu bilgiler kesin değil. Henüz resmi bir açıklama yok.
Önümüzdeki günlerde Apple ya da Foxconn tarafından daha çok bilginin ortaya çıkması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı