Yeni elektrikli Mercedes EQC SUV 280 mil menzili ile ortaya çıktı

 

402bhp Mercedes EQC SUV, Paris’teki ilk tanıtımını yapacak ve 2019’un sonlarına doğru geldiğinde yeni bir saf elektrik yelpazesine yönelecek.

Bu, tamamen yeni Mercedes EQC, Alman üreticinin ilk elektriklimodeli ve Tesla Model X ve Jaguar I-Pace için bir rakip , ayrıca gelecek Audi e-tron .

Gelecek ayın Paris Otomobil Fuarı’nda halka açık ilk gösterimin öncesinde , EQC 4,7 metre uzunluğunda, beş kişilik bir SUV . Ben-Pace göre biraz lengthier, ama onun dingil mesafesi daha etrafında 11cm daha kısadır Jag 2,873mm de, ‘s. EQC, rakiplerinin çoğunda olduğu gibi, bir model ailesini nihayetinde destekleyecek olan, saf elektrikli, ölçeklenebilir bir platforma dayanmaktadır.

Mercedes EQC

Mercedes EQC - çizgi

EQC, tümüyle elektrikli Mercedes’in yeni ailesinin ilkidir. Firma halihazırda Concept EQA adlı üç kapılı bir kapaklı ikinci model olma olasılığını önceden tespit etti . Bu aracın, elektrikli akıllı arabalar üreten Fransa’daki aynı fabrikada üretilmesi bekleniyor .

Bremen ve Çin’de üretilecek olan EQC, kamuya ilk çıkışından birkaç hafta uzakta, ancak satış ve teslimatlar daha uzun vadeli bir süreç.

Mercedes İngiltere’nin önümüzdeki yıllara kadar yeni model için sipariş almaya başlaması pek mümkün değil ve ilk otomobiller, 2019 sonuna kadar ya da 2020 yılının başına kadar İngiliz müşterilerinin elinde olmayacak

Bir cevap yazın


*